Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w KAMIENIU MAŁYM
Adres

Kamień Mały 89

66-460 - Witnica

woj.lubuskie

tel. 95 751-58-26

email: sekretariat@zsrkm.pl

www: www.zsrkm.pl

Nasze Wiadomości
Dnia 3 marca 2020 r. uczniowie kl. III TWŻ Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym uczestniczyli w Targach Edukacyjnych ABSOLWENT 2020, które odbyły się w Gorzowie Wlkp.
W dniu 26 lutego 2020 roku w Zespole Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym odbył się finał wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.
1 marca w różnych częściach naszego kraju odbywały się Biegi Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
12 i 13 grudnia dziewczęta i chłopcy rywalizowali z drużynami z Kostrzyna nad Odrą oraz Witnicy w ramach Powiatowej Spartakiady Młodzieży.
14 grudnia 2019r. po raz kolejny Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym wziął udział w Jarmarku bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Witnicy, prezentując ofertę edukacyjną szkoły oraz stroiki świąteczne wykonane przez uczniów pod czujnym okiem pani Martyny Rodziewicz.
14 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim po raz siódmy odbył się Gorzowski Bieg Gwiazdkowy. Impreza, w której każdy uczestnik ma swój wkład w pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.
09 grudnia 2019 r. w gościnnych progach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020 uczniom szkół średnich województwa lubuskiego.
W piątek 29 listopada 2019 roku w siedzibie Oddziału Regionalnego KRUS w Zielonej Górze odbył się etap wojewódzki konkursu Bezpieczeństwo i higiena pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym.
Dnia 25 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się po raz drugi warsztaty florystyczne przeprowadzone przez florystę p. Mirosława Drohomireckiego – właściciela Pracowni Florystycznej Daisy w Kostrzynie nad Odrą.
Bardzo udane zawody rozegrały dzisiaj dziewczęta z naszej szkoły, które w składzie Weronika Wierzbicka oraz Dominika Maślana, pokonały drużyny z Witnicy oraz Kostrzyna nad Odrą podczas Powiatowej Spartakiady Młodzieży w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.
W dniu 05 listopada 2019 roku na terenie LODR Kalsk odbyła się jubileuszowa XV Olimpiada Wiedzy o BHP i Rolnictwie. Startujący w niej uczestnicy podzieleni są na dwie kategorie: uczniowie szkół rolniczych województwa lubuskiego oraz rolnicy.
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole, uczestnicząc w przedsięwzięciach promujących zdrowy styl życia oraz podnoszących świadomość konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami.
03 października 2019r. w Sali RCR w Witnicy, odbyła się uroczystość w trakcie, której Pani Małgorzata Łopatka Wiceburmistrz MiG Witnica, wręczyła 51 uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu naszej gminy Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Witnica oraz oznaki Wzorowego ucznia.
27 września 2019r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym odbyło się uroczyste nadanie imienia Dezyderego Chłapowskiego szkołom wchodzącym w skład zespołu szkół. Od 1 września 2019r. zarządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Technikum i Branżowa Szkoła I Stopnia w Kamieniu Małym otrzymały imię Dezyderego Chłapowskiego, wielkiego patrioty, generała i prekursora nowoczesnego rolnictwa na ziemiach polskich.
Początek roku szkolnego, to czas w którym podejmuje się zadania z zakresu integracji nowo utworzonych zespołów klasowych.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia