Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w KOWALU
Adres

ul. Kazimierza Wielkiego 9

87-820 - Kowal

woj.kujawsko-pomorskie

tel. 54 284-22-19

email: zskowal@zskowal.edu.pl,

www: www.zskowal.edu.pl

Nasze Wiadomości
W dniach 6 i 7 lutego 2024 r. odbył się kurs z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego, przeznaczonego do stosowania tych środków z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie.
W dniu 31 stycznia 2024 r. w Zespole szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu już po raz kolejny odbył się wojewódzki konkurs Najlepszy w Zawodzie Kucharz.
Dnia 7 lutego 2024 r. dyrektor szkoły Andrzej Zdrojewski miał zaszczyt odebrać gratulacje dla naszego Technikum za zajęcie wysokiego miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2024, przeprowadzanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Uroczystość odbyła się w Sali Konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 roku Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.
Dnia 2 lutego 2024 r. uczniowie rozszerzenia sportowo-mundurowego, bezpieczeństwo pożarowe Technikum w naszej szkole wraz z dyrektorem Andrzejem Zdrojewskim wzięli udział w zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalu.
W poniedziałek 5 lutego klasa I TM i I TW wraz z opiekunami Ks. Sebastianem i p. Basią wybrali się do Włocławskiego Multikina na film Cudowny chłopak. Biały ptak. To druga część znanej produkcji z 2017 roku.
Dnia 1 lutego 2024 roku 22 uczniów klasy drugiej Technikum wraz z nauczycielami organizującymi - Jerzym Śpibidą, Krzysztofem Kordylem i Juliuszem Rosiakiem wzięło udział w wyjeździe na bowling do Wielopokoleniowego Centrum Aktywności Rodzinnej w Baruchowie. Ośrodek, będący nowo powstałą inicjatywą, okazał się być doskonale wyposażonym miejscem, oferującym atrakcje dla różnych grup wiekowych. Znajdowały się tam nie tylko nowoczesne tory do gry w bowling, ale także miejsca zabaw dla dzieci oraz strefy odpoczynku dla seniorów.
20 stycznia 2024 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowych Targach Rolniczych POLAGRA PREMIERY. Wydarzenie to jest najważniejszą imprezą dla branży rolniczej, podczas której prezentowane są nowości produktowe, światowe agro premiery oraz innowacyjny sprzęt rolniczy na nadchodzący nowy sezon.
Dnia 30 stycznia 2024 r. uczniowie klas IV TŻ i IV TM wraz z opiekunkami-p. Sylwią Kubiak i p. Anną Włodarską udali się do włocławskiego Multikina na projekcję filmu Akademia Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego, będącego swobodną adaptacją książki o tym samym tytule autorstwa Jana Brzechwy.
Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie Oddział w Kowalu, zaprosił naszych uczniów do wzięcia udziału w szkoleniu OBOWIĄZKI ROLNIKA W ŚWIETLE USTAWY PRAWO WODNE.
W dniach 22–24 stycznia 2024 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klas ósmych z włocławskich szkół podstawowych. Młodzież, która za chwilę będzie stawała przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia, miała okazję zwiedzieć pracownie weterynaryjne, warsztaty gastronomiczne oraz mechanizacyjne, a także główny budynek szkoły, znajdujący się przy ul. Kazimierza Wielkiego.
W dniu 26.01.2024 r. uczniowie II klasy Branżowej Szkoły pierwszego stopnia w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych uczestniczyli w wyjeździe do firmy nasiennej Rolnas w Radziejowie. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od laboratorium, gdzie zostaliśmy zapoznani z pracą pań, które dokonują analizy materiału siewnego.
Tegoroczny RANKING SZKÓŁ opracowany przez ekspertów i opublikowany przez RZECZPOSPOLITĄ i PERSPEKTYWY przynosi ciekawe informacje o efektach pracy uczniów i nauczycieli, również w naszej szkole. Jakkolwiek by nie oceniać miarodajność tego typu przedsięwzięć, stanowią one jeżeli nie najuważniejszy, to na pewno istotny element pracy szkoły. Osobno w rankingu są sklasyfikowane licea i technika
W dniu 5 stycznia 2024 r. uczniowie: Roksana Ryniec, Michał Janiszyn, Oliwia Słowińska i Wojciech Ormiński wzięli udział w 2 edycji konkursu języka angielskiego, organizowanego przez ZS CKR w Dobrocinie. Był to etap szkolny, w którym uczniowie zmierzyli się z testem na poziomie rozszerzonym
W piątek 12 stycznia 2024 r., korzystając z trwającego karnawału, na zajęciach Kola Żywieniowego wyrabialiśmy pączki!
W grudniu 2023 r. otrzymaliśmy kolejny artefakt do naszego szkolnego muzeum. Pan Stanisław Bartkowiak przekazał nam przedwojenną kłódkę z kluczem i dodatkowym osprzętem. Kłódka została znaleziona przez niego podczas budowy Banku Spółdzielczego w Lubieniu Kujawskim.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia