Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w KOWALU
Adres

ul. Kazimierza Wielkiego 9

87-820 - Kowal

woj.kujawsko-pomorskie

tel. 54 284-22-19

email: zskowal@zskowal.edu.pl,

www: www.zskowal.edu.pl

Nasze Wiadomości
W dniu 12 czerwca 2024 r. uroczyście ogłoszone zostały wyniki XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat z powodzeniem uczestniczą w tej pięknej rywalizacji. Wszak patron konkursu mieszkał i pracował w Kowalu. W tym roku nasi reprezentanci również sięgnęli po laury.
10 czerwca 2024 r. uczniowie z klas: I i II Branżowej Szkoły 1 stopnia kształcących w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz II klasa Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wzięli udział w szkoleniu w gospodarstwach demonstracyjnych z zakresu produkcji i wykorzystania białka roślinnego na cele paszowe
3 czerwca 2024 r. w naszej szkole rozpoczęły się egzaminy zawodowe w sesji letniej. Potrwają do 14 czerwca, a swoją wiedzę i umiejętności będą sprawdzać uczniowie: klasy trzeciej Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz i mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, klasy trzeciej Technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klasy czwartej Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
Dnia 26 maja 2024 r. dyrektor szkoły p. Andrzej Zdrojewski z p. Iwoną Daniel – kierownikiem praktycznej nauki zawodu wraz z zespołem muzycznym naszej szkoły w składzie: Kornel Terpiński -perkusja, wokal, Bartłomiej Bińkowski – klawisze, wokal i Bartosz Płoszaj – saksofon, akordeon, wzięli udział w Pikniku POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ, zorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.
14 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach z zakresu edukacji prawnej, w ramach AKADEMII PRAWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PARAFKA. Warsztaty prowadził pan Jacek Cudny – radca prawny, autor książek dla dzieci, laureat Kryształowego Serca Radcy Prawnego, inicjator Festiwalu Dobrej Energii Cudnolandia.
W weekend 25-26 maja 2024 r. mieliśmy przyjemność promować naszą szkołę na Targach w Zarzeczewie. Organizatorem tej cyklicznej imprezy był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
Również w tym roku nasza szkoła wzięła udział w Jarmarku Kazimierzowskim - największej plenerowej imprezie, która tradycyjnie odbywa się na cześć urodzonego w naszym mieście króla Kazimierza III Wielkiego, naszego patrona szkoły. Tradycyjnie imprezę otworzył korowód historyczny, uformowany przy szkole podstawowej, który ruszył ulicami miasta pod pomnik króla. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych przebrani za średniowiecznych rycerzy. Po dojściu pod monument złożono wiązankę kwiatów i robiono pamiątkowe zdjęcia.
24 maja 2024 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie odbyła się dwunasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego SMAKI WSI. Temat tegorocznych zmagań brzmiał: POTRAWY ZAPIEKANE NA POLSKIM STOLE. Celem konkursu było rozpowszechnianie potraw tradycyjnej kuchni wiejskiej, poznawanie kulinarnych różnic kulturowych innych regionów, propagowanie potraw regionalnych i zdrowej żywności oraz integracja społeczności szkolnych.
16 maja 2024 r. uczniowie klasy 1 Technikum kształcący się w zawodzie technik weterynarii i 2 klasy Technikum kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotechniki razem z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Płocka
W dniu 17 maja 2024 r. odbył się szkolny Quiz Wiedzy o Książce, Prasie, Filmie i Kulturze. Konkurs odbył się w ramach akcji Maj – Miesiącem Książki, Prasy i Biblioteki. Brały w nim udział klasy Technikum reprezentowane przez 3 wybranych uczniów z każdej klasy.
W dniu 29 kwietnia 2024 r. społeczność szkoły uczestniczyła w obchodach Dnia Patrona, który odbył się na terenie sali gimnastycznej ZSCKR w Kowalu. Młodzież zaprezentowała najważniejsze informacje na temat Kazimierza Wielkiego dotyczące życia ostatniego króla z dynastii Piastów, jego osiągnięć dla kraju.
W dniu 14 maja 2024 r. odbył się szkolny Test Wiedzy o Unii Europejskiej związany z obchodami 20-lecia wstąpienia naszego kraju do UE. Do testu przystąpiło 25 chętnych. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego zadania zamknięte, dotyczące historii i teraźniejszości UE oraz zasad jej funkcjonowania
We wtorek 7 maja br. rozpoczęły się tegoroczne egzaminy maturalne. Po raz pierwszy nasi absolwenci zdają egzaminy maturalne w formule 2023, zarówno egzaminy pisemne, jak i ustne
W poniedziałek 6 maja 2024 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3-go Maja połączona z 20 rocznicą przyłączenia Polski do Unii Europejskiej. Młodzież pod kierunkiem nauczycielek: p. Moniki Chabasińskiej, Joanny Albrecht, Barbary Stannej, Aleksandry Stanuch, Anny Andrzejewskiej, Anny Włodarskiej i Joanny Laskowskiej przygotowała prezentację i apel poświęcony tak ważnym dla Polski wydarzeniom
23 kwietnia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Zaczął się testem z wiedzy ekologicznej pt. Przyszłość najbliższej okolicy zależy ode mnie. Jest to konkurs, który przeprowadzany jest we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Wzięło w nim udział 31 uczniów.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia