Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w KOWALU
Adres

ul. Kazimierza Wielkiego 9

87-820 - Kowal

woj.kujawsko-pomorskie

tel. 54 284-22-19

email: zskowal@zskowal.edu.pl,

www: www.zskowal.edu.pl

Nasze Wiadomości
W niedzielę 26 czerwca 2022 r. na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce odbył się festyn folklorystyczny z cyklu Z życia dawnej wsi pod tytułem Pyle, pyle, gąski do domu. Nasza szkoła od lat bierze udział w festynach, przygotowując stoisko gastronomiczne.
W dniu 23 czerwca 2022 r. w pracowni gastronomicznej naszej szkoły odbyły się kolejne warsztaty kulinarne w ramach programu Aktywny Kowal- Zdrowy Kowal.
Kolejny rok szkolny za nami. Tym razem uroczyste jego podsumowanie odbyło się na sali sportowej przy ul. Konopnickiej. Zanim jednak na dobre rozpoczęliśmy zasłużone wakacje, dyrektor Andrzej Zdrojewski wręczył świadectwa i nagrody za bardzo dobrą i dobra naukę oraz zachowanie, a także za aktywny udział w życiu szkoły oraz zajęcie wysokich lokat rożnych konkursach i zawodach sportowych. A było ich w tym roku bardzo dużo.
W dniu 14.06.2022 r. korzystając z zaproszenia Rejonowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego przy Cukrowni Glinojeck, uczniowie II klasy Branżowej Szkoły I stopnia kształcący się w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych uczestniczyli w imprezie plenerowej Uprawa buraka cukrowego – warsztaty polowe.
W piątek 10 czerwca 2022 r. w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie nagród XVIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ZABYTKI NASZEGO REGIONU. Konkurs adresowany był do uczniowie szkół ponadpodstawowych z całego województwa i odbywał się pod hasłem Co uważasz za skarb architektury regionu kujawsko-pomorskiego?.
W Kowalu po przerwie pandemicznej dnia 4 czerwca 2022 r. odbył się tradycyjny Jarmark Kazimierzowski. Święto rozpoczął historyczny korowód, w którym nie mogło zabraknąć naszych uczniów, tradycyjnie już przebranych za polskich i krzyżackich rycerzy. Korowód udał się pod pomnik Króla, gdzie delegacja złożyła wiązankę kwiatów, a Włocławskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie wypaliło na wiwat ze swej armaty.
W dniu 27 maja 2022 r. Karolina Jastrzębska z klasy II TŻ, Oliwia Pietrzak z klasy III TŻM i Agata Warchoł z klasy II TŻ reprezentowały naszą szkołę na I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej we Włocławku. Festiwal został zorganizowany przez Zespół Szkół Akademickich, a honorowy Patronat nad Festiwalem objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - pan prof. Piotr Gliński.
W dniu 29 maja 2022 r. uczniowie II klasy Branżowej Szkoły - mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych uczestniczyli w Agromajówce, której tematem było ,Stosowanie środków ochrony roślin zgodnie z Dobrą Praktyką Ochrony Roślin. Wyjazd odbył się w ramach programu nauczania z maszyn użytkowanych do ochrony roślin.
Niezależnie od tego ile mamy lat, znalezienie w sobie dziecięcej radości i ciekawości świata przyda się każdemu. Właśnie z takiego założenia wyszli uczestnicy Maratonu gier planszowych, który zorganizowano z okazji Dnia Dziecka. Każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednią rozrywkę: sportową lub intelektualną. Młodzież chętnie sięgała po tradycyjne gry: szachy, warcaby, bierki lub karty. Niektórzy poznawali tajniki nowych: Ubongo, Dobble, Mind Master. W tym wyjątkowym dniu nie liczyła się rywalizacja tylko dobra zabawa.
W dniu 26.05. 2022 r. kl. II i III Technikum kształcąca w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki na zajęciach praktycznych była na wycieczce programowej w Kujawskiej Fabryce Maszyn Rolniczych Krukowiak w Brześciu Kujawskim. Młodzież zapoznała się z procesem technologicznym produkcji opryskiwaczy.
Dnia19.05.2022 r. klasy II i III Technikum uczące w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki z nauczycielami uczestniczyła w wycieczce do biogazowni w Rypinie. Wyjazd odbył się w ramach programu nauczania z odnawialnych źródeł energii. Młodzież zapoznała się z technologią i funkcjonowaniem biogazowni i wiatraków, a następnie zwiedziła obiekt. W roku 2007 grupa rolników założyła grupę producencką i wybudowała fermę wiatrową składającą się z 3 wiatraków o łącznej mocy 4MW.
W dniu 16 maja 2022 r. odbyło się pożegnanie słuchaczy Branżowej Szkoły II stopnia, tj. edukacyjnej kontynuacji Branżowej Szkoły stopnia I-go. Wydarzenie miało absolutnie historyczny charakter, bowiem zakończenie nauki w tego typu szkole odbyło się po raz pierwszy.
Dnia 12 maja br. w auli naszej szkoły miało miejsce spotkanie nauczycieli bibliotekarzy z uczniami w celu celebrowania Tygodnia Bibliotek. Tym razem sięgnęliśmy po książkę Wojciecha Cejrowskiego Wyspa na Prerii, którą autor podarował szkolnej bibliotece wraz ze swoim autografem w 2018 roku, dzięki staraniom Pani Chabasińskiej i Andrzejewskiej. Polski dziennikarz, prezenter telewizyjny, fotograf, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych odwiedził blisko 60 krajów na 6 kontynentach.
Dzień Postaci z Bajek…. W dniu 11 maja 2022 r. w naszej szkole po raz pierwszy miał miejsce taki dzień, w którym uczniowie mogli przebrać się za postaci z bajek, filmów, książek. Mamy nadzieję, że stanie się to już naszą coroczną tradycją i coraz więcej uczniów oraz uczennic naszej placówki chętnie będzie naśladować strojem i makijażem znane postaci ze świata książek, filmów czy kreskówek.
W dniu 7 maja 2022 r. wzięliśmy udział w festynie charytatywnym, z którego wszystkie zebrane środki będą przeznaczone dla uczennicy ZPO w Lubieniu Kujawskim - Nikoli Domżał. Podczas imprezy serwowaliśmy przepyszne kręciołki, które zostały upieczone przez uczniów klas żywieniowych
Nasze Video
Nasze Zdjęcia