Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w KOWALU
Adres

ul. Kazimierza Wielkiego 9

87-820 - Kowal

woj.kujawsko-pomorskie

tel. 54 284-22-19

email: zskowal@zskowal.edu.pl,

www: www.zskowal.edu.pl

Nasze Wiadomości
W dniu 15.10.2019 r., pod koniec zajęć szkolnych, odbyła się akademia poświęcona Dniu Edukacji Narodowej. Akademię przygotowali uczniowie Naszej Szkoły. Aby podkreślić doniosłość tego święta, wprowadzony został sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy i szkolny.
Dnia 11 października 2019 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów przeprowadzony został w ZS CKR w Kowalu próbny alarm pożarowy, połączony z ewakuacją z budynku szkoły uczniów, nauczycieli oraz pracowników. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
Uczniowie ZS CKR w Kowalu, tj. klasy II Technikum na zajęciach z przedmiotu wiedza o kulturze pod opieką niżej podpisanego oraz uczniowie klasy I Technikum kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki na zajęciach z religii pod opieką ks. Mateusza Markowskiego udali się do sąsiadującego ze szkołą kościoła pw. św. Urszuli w Kowalu, aby zapoznać się z najciekawszymi obiektami zabytkowymi tam się znajdującymi. Kowalski kościół parafialny praktycznie jako jedyny stanowi namacalny dowód bogatej i sięgającej głęboko w czasy średniowiecza historii naszego królewskiego grodu.
Dnia 10 października 2019 r. odbył się I Ogólnopolski Konkurs Kulinarny dla szkół resortowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt.: Gołębie na talerzu, zorganizowany przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. ZS CKR w Kowalu reprezentowali: Weronika Mularska i Maciej Czarniak, przygotowani przez nauczyciela żywienia Alicję Gołembiewską-Lewandowską.
W dniach 1-5 października 2019 r. odbyło się szkolenie zorganizowane przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, w którym wzięli udział nauczyciele przedmiotów gastronomicznych z ZS CKR w Kowalu - Anna Kopacka i Alicja Gołembiewska-Lewandowska. Seminarium z wyjazdem studyjnym pt. Enoturystyka i kuchnia węgierska odbyło się na Węgrzech w miejscowościach - Tiszaujvaros, Eger, Tokaj, Budapeszt.
Drugi rok z rzędu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nagradza wyróżniających się uczniów z podległych sobie szkół rolniczych. Z inicjatywy dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie, Mariana Basy, został w 2019 r. zorganizowany II Bałtycki Rejs Szkół Ministerialnych, który był nagrodą dla najlepszych uczniów szkół rolniczych. Idea pierwszego rejsu zorganizowanego w 2018 r. odbiła się szerokim echem wśród szkół ministerialnych. Do realizacji tegorocznego II Rejsu Szkół Ministerialnych zaproszone zostały inne szkoły rolnicze. Z zaproszenia skorzystało 11 szkół ministerialnych: z Bobowicka, Brzostowa, Janowa, Kowala, Lututowa, Marianowa, Powiercia, Sejn, Starego Brześcia, Swarożyna oraz Siennicy Różanej.
Dnia 26 września 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu wzięli udział w spotkaniu z dwoma raperami: Bęsiem i DJ Yonasem. Spotkanie to odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania uzależnieniom i przyczynom przestępczości pn.: Nie zmarnuj swojego życia.
Dnia 23 i 25 września 2019 r. uczniowie klas pierwszych kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz mechanizacji rolnictwa i agrotroniki z ZS CKR w Kowalu, wybrali się na seans filmowy do Multikina we Włocławku. Celem wyjazdu była integracja nowych uczniów naszej szkoły.
Dnia 30 września, już tradycyjnie, świętowaliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Dla naszych kolegów i profesorów żeńska część Samorządu Uczniowskiego (szczególne podziękowania należą się tutaj dziewczętom z kl. IV TŻ) przygotowała w tym dniu okolicznościową imprezę. W wesołej rywalizacji wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas, a grono pedagogiczne reprezentował pan dyrektor Andrzej Zdrojewski oraz pan Jerzy Śpibida – nauczyciel praktycznej nauki zawodu.
W dniach 19-20 września 2019 r. reprezentanci ZS CKR w Kowalu uczestniczyli Konferencji Popularno-naukowej połączonej z 40-leciem funkcjonowania Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.
W dniu 19 września br. w Zespole Szkół CKR w Kowalu odbyło się szkolenie dla rodziców, a także dla nauczycieli tej szkoły, jak i ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Szkolenie dotyczyło uzależnień występujących wśród młodzieży, a prowadził je Robert Rejniak – wybitny terapeuta, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, ekspert Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii przy Ministerstwie Zdrowia, certyfikowany realizator Candis, wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.
Dnia 16 września 2019 r. uczniowie klas IV-tych kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki i technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w Kujawsko-Pomorskim Salonie Maturzystów. W tym roku organizatorami przedsięwzięcia wraz z Okręgową Komisją Egzaminacyjną i Fundacją Edukacyjną Perspektywy był Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy.
W dniu 13.09.2019 r. uczniowie z ZS CKR w Kowalu wraz z nauczycielami pionu żywienia wzięli udział w największych targach żywności w Polsce WARSAW FOOD EXPO 2019 w Nadarzynie. Jest to prezentacja oferty producentów i dystrybutorów żywności, przetwórstwa i produkcji spożywczej, a także dań kulinarnych. Podczas targów odbyły się również warsztaty i szkolenia branżowe oraz prezentacja ofert produktowych przedsiębiorców z zagranicy.
W dniach 31.08 – 03.09. 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu – Adam Lewandowski i Marceli Skalski mieli przyjemność uczestniczenia w kolejnej edycji Bałtyckiego Rejsu Szkół Ministerialnych. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym uczestniczkami I Rejsu z tej szkoły były: Alicja Brylińska i Weronika Lewandowska.
W dniu 6 września 20019 r. społeczność ZS CKR w Kowalu włączyła się w ogólnopolską akcję pn. Narodowe Czytanie. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Obecnie Para Prezydencka zaproponowała do czytania najpopularniejsze polskie nowele.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia