Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w GOLĄDKOWIE
Adres

Golądkowo 41 G

06-120 - Winnica

woj.mazowieckie

tel. 23 691-40-73

email: sekretariat@zsgoladkowo.eu

www: www.zsgoladkowo.eu

Nasze Wiadomości
6 września grupa młodzieży z naszej szkoły wyruszyła do Grecji na staż zawodowy w ramach projektu - Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego - realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ - sektor kształcenie i szkolenia zawodowe.
1 września o godzinie 9.00 w murach naszej szkoły rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Z wielką radością, ale i głęboką troską witamy w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Od kilku dni ze wszystkich stron słyszymy: 26 czerwca zakończenie roku szkolnego, ale inne niż zwykle… No i rzeczywiście tak było, z pewnością podobnie, jak w wielu innych szkołach. Tym razem spotkaliśmy się nie na monitorze komputera, a w szkole. Według ustalonego harmonogramu, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, nasi uczniowie po długiej przerwie przyszli odebrać świadectwa. Spotkali się z wychowawcami w sali gimnastycznej, sali konferencyjnej lub w ogrodzie szkolnym. Nie było, jak każdego roku uroczystego spotkania na sali gimnastycznej.
Tym razem wzięliśmy udział w akcji #GASZYNCHALLENGE dla Tosi Do wykonania zadania nominowała nas Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Golądkowie, za co serdecznie dziękujemy. Film dla Tosi nagraliśmy z uśmiechem na twarzach, jest to szczytny cel więc nastroje były pozytywne. Pomimo, iż w naszej szkole trwają matury, oraz egzaminy zawodowe i zbliża się zakończenie roku szkolonego 2019/2020 znaleźliśmy czas, by wziąć udział w akcji i pomóc małej Tosi.
Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie rozpoczęły się w tym roku 22 czerwca o godzinie 9.00.
Jeden z najważniejszych egzaminów w życiu - maturalny - rozpoczął się 8 czerwca. W tym roku inaczej niż zwykle, szkoła musiała przystosować się do specjalnych wymogów. Maturzyści musieli do szkoły przynieść własne przybory i wodę, a rodzice nie mogli wejść do budynku. Ławki są oddalone od siebie o półtora metra, w takiej też odległości musieli stać od siebie zdający, zanim weszli do sal egzaminacyjnych. Maseczki lub inne osłony na nos i usta mogli zdjąć, dopiero gdy usiedli przy stolikach, konieczna była też dezynfekcja rąk. Jedno się nie zmieniło – mocno, trzymamy kciuki za naszych MATURZYSTÓW! W naszej szkole matury będą trwały do 26 czerwca.
Jeszcze przed feriami dla mieszkańców internatu odbyło się spotkanie profilaktyczne pod hasłem Uzależnienie złudna przyjemność. Podczas spotkania uczniowie mogli obejrzeć scenkę profilaktyczną dotyczącą używania tytoniu, przygotowaną w ramach projektu Alternatywa dla palenia. W rolach głównych wystąpili Paweł Grad, Wojciech Milczarczyk, Daniel Ostaszewski, Sylwester Ujazda z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, a nad wszystkim czuwała pani wychowawczyni – Monika Plisecka.
W dniach 7-9.01.2020r. odbył się kurs baristyczny skierowany do uczniów kształcących się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Zawód baristy jest coraz bardziej pożądany na rynku pracy. Głównym celem kursu było wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności związane z profesjonalnym przyrządzaniem różnych rodzajów kaw. Zajęcia składały się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej kolejności odbył się wykład, w trakcie którego omówiono m.in. techniki pracy baristy, teoretyczne informacje o kawie, techniki spieniania mleka oraz wykończenia kaw. Następnie uczestnicy kursu odbyli zajęcia praktyczne obejmujące: ustawianie młynka, czyszczenie ekspresu, prawidłowe metody dozowania i ubijania kawy, zasady przyrządzania espresso classico, ristretto, lungo, doppio oraz metody przyrządzania kawy mlecznej: classic cappucino, cafe latte i cafe latte machiato, espresso machiato. Ponadto uczniowie poznali podstawy latte art (art cafe), polegające na wykonywaniu efektownych wzorów na powierzchni kawy lanych z ręki, rysowanych szpikulcem lub malowanych czekoladą. Zajęcia poprowadził certyfikowany barista, Viktor Petrakovskyj.
Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie znalazło się na 200 miejscu w prestiżowym Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020, uzyskując tytuł Srebrnej szkoły 2020.
Aniołowie, aniołowie biali, na coście to tak u żłobka czekali, po coście tak skrzydełkami trzepocąc płatki śniegu rozsypali czarną nocą? Czyście blaskiem drogę chcieli zmylić tym przeklętym, co krwią ręce zbrudzili? Czyście kwiaty, srebrne liście posiali na mogiłach tych rycerzy ze stali, na mogiłach tych rycerzy pochodów, co od bata poginęli i głodu? Ciemne noce, aniołowie, w naszej ziemi, ciemne gwiazdy i śnieg ciemny, i miłość, i pod tymi obłokami ciemnymi nasze serce w ciemność się zmieniło. Aniołowie, aniołowie biali, O! poświećcie blaskiem skrzydeł swoich, by do Pana trafił ten zgubiony i ten, co się oczu podnieść boi, i ten, który bez nadziei czeka, i ten rycerz w rozszarpanej zbroi, by jak człowiek szedł do Boga-Człowieka, aniołowie, aniołowie biali. Krzysztof Kamil Baczyński
Uczniowie klasy pierwszej czteroletniego technikum – technik urządzeń i systemów i energetyki odnawialnej wzięli udział w międzynarodowej konferencji, która została zorganizowana przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Płońsku.
Uczniowie klasy pierwszej technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki odwiedzili firmę EMPRA w Winnicy. Była to pierwsza wizyta u pracodawcy, który jest patronem tej klasy. Chłopcy zapoznali się z zakresem działalności firmy i poznali jej strukturę. EMPRA jest jedynym w Polsce przedstawicielem hiszpańskiej firmy Ramon – producenta pakowarek próżniowych oraz maszyn do przetwórstwa mięsa. Ramon produkuje maszyny już od 1957 roku. Swoje przedstawicielstwa posiada w 54 krajach na całym świecie. 50-cio letnie doświadczenie w produkcji urządzeń sprawia, że firma ma kilkadziesiąt tysięcy zaufanych klientów na wszystkich kontynentach świata. Doceniają oni wysoką jakość wykonania maszyn i ich niezawodne działanie.
11 grudnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie uczniowie klasy I kształcący się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych mieli możliwość wzięcia udziału w kursie carvingu. Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach. W trakcie całodniowych warsztatów kulinarnych młodzież rzeźbiła kwiaty w warzywach i owocach, z których na koniec powstały piękne, widowiskowe kompozycie. W trakcie kursu każdy uczeń wyrzeźbił również w melonie, motywy kwiatowe. Carving wymaga od ucznia odrobiny umiejętności manualnych, trochę wyobraźni, a reszta to już tylko cierpliwość w tworzeniu piękna.
Uczniowie z klasy drugiej kształcącej w zawodzie technik weterynarii odbyli wycieczkę do Stadniny Koni Janów Podlaski . Miejsce, które odwiedziliśmy jest niezwykle ciekawe, z bogatą historią, istnieje od 1817. To najstarsza państwowa stadnina koni arabskich.
W dniu 5 grudnia 2019 r. uczniowie i uczennice klasy I i II technikum architektury krajobrazu pod opieką nauczycielek Eweliny Frączkowskiej-Khadhraoui oraz Anny Połomskiej uczestniczyli w wyjeździe na Bulwary Wiślane w Warszawie. Podczas wyjazdu uczniowie poznawali nowoczesny styl zagospodarowania terenów zielonych na terenie miast. Mogli zobaczyć wiele nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych, wykorzystania materiałów budowlanych przeznaczanych do tworzenia elementów małej architektury. Zainteresowanie uczniów skupiło się na elementach oświetlenia, ciekawym wyposażeniu i możliwościach adaptacji terenu na potrzeby człowieka pod kątem rekreacji i wypoczynku zarówno czynnego jak i biernego.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia