Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w GOLĄDKOWIE
Adres

Golądkowo 41 G

06-120 - Winnica

woj.mazowieckie

tel. 23 691-40-73

email: sekretariat@zsgoladkowo.eu

www: www.zsgoladkowo.eu

Nasze Wiadomości
Młodzież ze szkoły w Golądkowie podczas ferii uczestniczy w zajęciach organizowanych w ramach projektu "Atrakcyjni na rynku pracy" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
W dniu 25 stycznia 2019 r. odbył się w szkole apel zorganizowany z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych. Spotkanie miało na celu upowszechnienie wiedzy i promowanie wśród młodzieży zasad ochrony danych, rozwijanie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznego funkcjonowania w dobie szybkiego rozwoju nowych technologii, kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów oraz zwrócenie uwagi rodziców i nauczycieli na istotę ochrony danych osobowych i prawo do prywatności uczniów. Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w propagowaniu wiedzy na temat ochrony danych, hasło przewodnie tego dnia nosiło nazwę - "Twoje dane -Twoja sprawa".
W gwieździstą noc 19 stycznia 2019 r. młodzież Zespołu Szkół w Golądkowie bawiła się na studniówce w sali weselnej Belle Epoque w Winnicy. Wyjątkowość tej nocy podkreślały stroje: suknie dziewcząt, garnitury chłopców oraz stylowe stroje dyrekcji i wychowawców klas. Wszyscy patrzyli na siebie z podziwem, nieraz trudno było się rozpoznać w tak niecodziennych stylizacjach.
Uczniowie klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych szlifowali swoje kulinarne umiejętności pod okiem najlepszych szefów kuchni. Stało się tak dzięki hotelowi Narvil w Serocku, z którym od lat współpracuje Zespół Szkół w Golądkowie.
W dniu 8 stycznia uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwesta szkolna połączona została z koncertem muzycznym.
14 grudnia br. uczniowie klas I, II, III i IV Technikum kształcącego w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wzięli udział w etapie szkolnym IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej.
Magia nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wkroczyła do internatu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. We wtorek, 18 grudnia cała społeczność internacka podzieliła się opłatkiem i zasiadła do wspólnego stołu.
12 grudnia 2018 r po raz kolejny obchodziliśmy uroczyście Dzień Patronki Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie - Jadwigi Dziubińskiej. Dlaczego? Ponieważ "Wielkie są jej zasługi dla wsi i młode pokolenie powinno wiedzieć, jak szła oświata i kultura na wieś, kto pierwszy wytyczał jej kierunek. (Joanna Niećkowa-uczennica-o Jadwidze Dziubińskiej-nauczycielce)".
W dniu 11 grudnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Pułtusku dwie uczennice Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie zostały nagrodzone za udział w konkursie zatytułowanym "Mój ulubiony ptak". Konkurs był organizowany w szkołach na terenie powiatu pułtuskiego. Organizatorem, w ramach projektu ornitologicznego "Pozwólmy ptakom mieszkać obok nas" był Zarząd Okręgu Ligi Przyrody w Płocku.
10 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie uczniowie wraz z nauczycielami obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas apelu zebrani mieli okazję w telegraficznym skrócie dowiedzieć się czym są prawa człowieka, kto odegrał największą rolę w ich ustanowieniu i przestrzeganiu.
Dzieci kochają je za wolny czas spędzony z bliskimi, listy do Mikołaja i prezenty pod choinką. Dorośli za wyjątkowy nastrój, tradycję, smak i wspomnienia z dzieciństwa, które wracają do nich w tym niezwykłym okresie. O czym mowa? Oczywiście o Świętach Bożego Narodzenia, przepełnionych magią i rodzinnym ciepłem. Rozświetlone ulice, ozdobione drzewa, migoczące choinki, udekorowane domy, balkony, sklepy - wszystko to wprowadza nas w magiczny klimat już kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem.
W ramach trwających w parafii Winnica rekolekcji adwentowych w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie rekolekcyjne, które poprowadził O. Tomasz Nowak, dominikanin z łódzkiego Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego.
Biorąc pod uwagę stale rosnące zainteresowanie hodowlą bydła simentalskiego w typie mlecznym i mięsnym zarówno na Mazowszu jak i w północno-wschodniej Polsce, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Poświętne w Płońsku, Austriacki Związek Hodowców Bydła Simentalskiego z siedzibą w Zwettl oraz firma Genetic Austria GmbH współpracująca z CenterGen w Łowiczu, zorganizowała IV Dzień Bydła Simentalskiego.
W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 roku szkoły rolnicze prowadzone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentowały się podczas Narodowej Wystawy Rolniczej w Poznaniu. Przygotowanie stoiska w ramach tego przedsięwzięcia było jeszcze jednym sposobem włączenia się ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie, którzy działają w szkolnym wolontariacie, wiedzą, że jest to dla nich szansa na zdobycie nowej wiedzy i nowych umiejętności.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia