Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w GOLĄDKOWIE
Adres

Golądkowo 41 G

06-120 - Winnica

woj.mazowieckie

tel. 23 691-40-73

email: sekretariat@zsgoladkowo.eu

www: www.zsgoladkowo.eu

Nasze Wiadomości
Narodowe Czytanie to inicjatywa bardzo dobrze wszystkim znana, szeroko propagowana i niewymagająca uzasadnienia. Co roku z tej okazji czytane są wybitne, ponadczasowe dzieła literatury polskiej. Te właśnie, które z całą pewnością można określić mianem narodowych. 26 września 2019 w ramach kolejnej edycji tego przedsięwzięcia czytaliśmy w ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie nowele polskie. Jak napisał w okolicznościowym liście Prezydent RP Andrzej Duda, Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia.
28 września 2019 roku, w piękną jesienną sobotę, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie przeżywał wyjątkową uroczystość, a przygotowania do niej trwały od dłuższego już czasu. Oto 95 lat wcześniej upływał właśnie pierwszy rok nauki w tutejszej Powiatowej Szkole Rolniczej Męskiej. Tak rozpoczęła się historia oświaty rolniczej w Golądkowie, różnorodna i bogata, nie zawsze łatwa, tworzona przez kolejne pokolenia uczniów i bardzo wielu pracowników.
Uczniowie klasy I Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami hotelu Narvil w Serocku.
W środę 25 września 2019 r. uczennice klasy III TAK/TW w ramach nagrody za najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2018/2019 pojechały na jednodniową , autokarową wycieczkę do Gdańska. Swój pobyt zaczęły od zwiedzania Europejskiego Centrum Solidarności. ECS to nowoczesna instytucja kultury, która prowadzi działalność edukacyjną, naukową, wydawniczą oraz wystawienniczą. Uczestnicy wycieczki obejrzeli wystawę ,Droga do Wolności. Zwiedzający ECS mogli poznać sytuację gospodarczą i społeczną Polski w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, a także dotknąć suwnicy, na której pracowała legenda Solidarności pani Anna Walentynowicz.
Jak co roku, uczniowie klas: drugiej, trzeciej i czwartej kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotoniki , pod opieką nauczycieli Wiktora Kałużnego i Pawła Pieńkosza uczestniczyli w kolejnej edycji targów AgroShow 2019. Są to największe targi tego typu w Polsce prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania stosowane zarówno w rolnictwie klasycznym jak i precyzyjnym. Uczniowie, oprócz zapoznania się z ofertą rynkową maszyn i pojazdów rolniczych uczestniczyli również w wykładach i pokazach polowych, gdzie mogli obserwować pracę maszyn wykorzystujących elementy rolnictwa precyzyjnego.
W urokliwym miejscu z ogromnym klimatem przesiąkniętym tradycją naszego regionu 12 września 2019r. W Karczmie Wielka Lipa odbył się konkurs kulinarny -Dziedzictwo kulinarne szansą na rozwój produktu turystycznego. Przedsięwzięcie było organizowane przez LGD Zielone Mosty Narwi w Pokrzywnicy. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie reprezentowali uczniowie II i III klasy technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy to unikatowe wydarzenie targowe dedykowane szeroko pojętej energii odnawialnej (OZE), podczas którego zostały przedstawione najnowocześniejsze rozwiązania i technologie. RE-Energy to nie tylko możliwość pokazania jak w prosty sposób zadbać o środowisko, ekologicznie dostarczyć i generować energię, ale jest to również możliwość poszerzenia dotychczasowej wiedzy o energetyce i ekologii.
07 września 2019 roku uczennica klasy III Tak/Tw Natalia Lisiecka odebrała wyróżnienie w konkursie - Nigdy więcej wojny, ogłoszonym pod patronatem Starosty Pułtuskiego i Burmistrza miasta Pułtusk.
W miniony weekend, 7 września uroczyście otwarto Zagrodę Edukacyjną w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie, nazywaną przez odwiedzających – mini zoo. Była to okazja do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, w malowniczej scenerii golądkowskiego ogrodu, której przewodził ksiądz Zbigniew Maciejewski – proboszcz zaprzyjaźnionej parafii Winnica. Nie było tradycyjnego przecinania wstęgi a symbolicznego otwarcia dokonały własnoręcznie dzieci, które poproszone przez Panią dyrektor Ewę Leszczyńską zdjęły z budynku zagrody kolorowe wstążki i baloniki.
2 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów. Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się Mszą świętą poprowadzoną przez Księdza proboszcza Zbigniewa Pawła Maciejewskiego.
Rok szkolny 2018/2019 to był kolejny dobry rok dla Zespołu Szkół w Golądkowie. Dobry, bo obfitujący w działania, które przekładały się na jakość kształcenia, na uczniowskie sukcesy, na bardzo wysokie wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.
W środę 12 czerwca 2019 r. członkowie Spółdzielni Uczniowskiej Eureka w nagrodę za pracę w ciągu roku szkolnego pojechali na jednodniową wycieczkę do Gdańska. Swój pobyt zaczęli od zwiedzania Europejskiego Centrum Solidarności. Obiekt zachwycił architekturą, jest pełen multimediów, które w ciekawy sposób prezentują historię. ECS to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o naszym największym sukcesie obywatelskim – zwycięstwie Solidarności.
W dniach 12 i 13 czerwca w szkole odbyły się warsztaty z komunikacji interpersonalnej dla uczniów kształcących się w zawodzie technik weterynarii. Uczniowie dowiedzieli się mi.in. że postawa, ton głosu, sposób trzymania rąk, gesty i mimika wpływają na odbiór przekazywanych przez nich informacji. Uczniowie ćwiczyli sposoby adekwatnej komunikacji i autoprezentacji. Przyswajali pojęcia takie jak przestrzeń osobista, asertywność, role grupowe. Zajęcia odbywały się w formie zabaw i wykładów. Pozwoliło to klasie uczestniczącej w zajęciach lepiej się poznać i zintegrować się ze sobą. Prawie równocześnie, bo w dniach 13 i 14 czerwca odbyły się warsztaty z dekoratorstwa wnętrz. W tych uczestniczyli uczniowie kształcący się w kierunku technik architektury krajobrazu. Poznawali oni praktyczne metody projektowania wnętrz, triki znanych designerów oraz sekrety pracy z materiałami i tkaninami.
Zespół Szkół w Golądkowie słynie z otwartości na potrzeby społeczeństwa, w którym funkcjonuje. Przejawem tego jest chociażby fakt, że chętnie dzieli się swoimi zasobami. Tym razem drzwi naszej szkoły stanęły otworem dla dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Pułtusku.
Dnia 30 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie im. J. Dziubińskiej odbył się dzień sportu szkolnego. Cała społeczność uczniowska wraz z Dyrekcją szkoły oraz nauczycielami zebrała się tuż obok muzeum. Na samym początku uroczystości Pani Dyrektor Ewa Leszczyńska przywitała zebranych oraz pokrótce przedstawiła harmonogram dnia. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkurencjach sportowych, które wymagały dużo sprytu i wysiłku fizycznego.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia