Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w GOLĄDKOWIE
Adres

Golądkowo 41 G

06-120 - Winnica

woj.mazowieckie

tel. 23 691-40-73

email: sekretariat@zsgoladkowo.eu

www: www.zsgoladkowo.eu

Nasze Wiadomości
Za nami pierwsza tura warsztatów z zakresu doradztwa zawodowego. W czwartek, 4 kwietnia, wzięli w niej udział uczniowie Publicznego Gimnazjum w Karniewie.
W dniu 29 marca uczniowie klasy I kształcącej w zawodzie technik weterynarii uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym. Tym razem udali się na Targi Animals Days odbywające się w Nadarzynie.
W dniu 29 marca 2019 roku z projektu ,,Atrakcyjni na rynku pracy" uczniowie klas II, III oraz IV profil technik usług gastronomicznych i żywienia oraz technik agrobiznesu wyjechali na Targi Euro Gastro w PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie. Opiekunami wycieczki były Panie Dorota Szymczuk, Izabela Pniewska i Anna Kaczmarczyk.
Za nami pierwsza edycja konkursu motoryzacyjnego Młody mechanik, którego organizatorem był Zespół Szkół w Golądkowie. Celem konkursu było: - Rozwijanie wśród uczniów gimnazjów i szkół podstawowych zainteresowań motoryzacją - Upowszechnianie wiedzy z zakresu techniki motoryzacyjnej - Pobudzanie uczniów do samodzielnego zdobywania, poszerzenia i aktualizowania wiedzy oraz umiejętności (samokształcenia) - Integracja młodzieży szkolnej
Bycie zwycięzcą zawsze jest niezwykle miłe. Niezależnie od kategorii, ani od nagrody, sam fakt stanięcia na podium za każdym razem przynosi satysfakcję.
Takimi słowami apelowała do społeczności szkolnej sierżant sztabowy Magdalena Dziczek, wraz z przedstawicielami KPP w Pułtusku: sierżant sztabową Anną Kowalczyk i starszą sierżant sztabową Leną Wiśniewską oraz dzielnicowym Winnicy aspirantem sztabowym Pawłem Popielarskim.
W dniu 26 marca br. w sali konferencyjnej w budynku internatu szkolnego odbyło się spotkanie z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Uczestnikami byli uczniowie klas czwartych, którzy w tym roku dokonają wyboru kierunku dalszego kształcenia. Spotkanie miało na celu przedstawienie oferty edukacyjnej na rok akademicki 2019/2020.
W dniu 25 marca odbył się Szkolny Konkurs o Zdrowiu Psychicznym. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów problematyką zdrowia psychicznego, dbania o prawidłowy rozwój i dostrzegania zagrożeń. Przygotowanie uczniów i ich udział w konkursie to również okazja do poszerzania wiedzy w zakresie radzenia sobie z kryzysem psychicznym.
22.03.2019 r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku, odbyły się Mistrzostwa powiatu w bigach przełajowych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wystartowali przedstawiciele LO im. Piotra Skargi w Pułtusku oraz reprezentacja ZS CKR im. J. Dziubińskiej w Golądkowie. Nasi uczniowie zajęli trzy pierwsze miejsca
W dniu 22 marca br. w sali konferencyjnej budynku szkoły odbyło się spotkanie z panem Grzegorzem Milczarczykiem – znanym aktorem, reżyserem. Miało ono na celu zachęcić naszych uczniów do udziału w ważnym w spektaklu pt. O wolną i niepodległą Polskę, obejmującym wydarzenia związane z pokazowym procesem w kinie Narew pułtuskiej młodzieży działającej w podziemiu antykomunistycznym. Aktorowi towarzyszyła pani Monika Żebrowska - historyk, pracownik Muzeum Regionalnego w Pułtusku, która wprowadziła młodzież w klimat czasu i tematykę przedstawienia.
W dniu 22 marca br. spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by w ciszy i wysłuchać konferencji, którą wygłosił nam proboszcz parafii w Winnicy - ksiądz Zbigniew Paweł Maciejewski. Tematem przewodnim rekolekcji jest pytanie: Jak wierzyć w trudnych czasach?
21 marca b.r. zorganizowany został Szkolny Dzień Bezpieczeństwa, który przebiegał pod hasłem Bezpieczni w szkole i poza szkołą. Szkolny Dzień Bezpieczeństwa to już tradycyjnie organizowana w dniu 21 marca impreza szkolna.
Dnia 18.03.2019 roku chętni uczniowie z klas I TMR i A, I TW, III TU i SEO wraz z nauczycielkami: p. Elżbietą Tomczak i p. Katarzyną Łebkowską udali się na autokarową wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy studia nagrań, reżyserki, muzeum Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza 17.
Finał Cavaliada na Warszawskim Torwarze jak co roku nie mógł odbyć się bez obecności reprezentacji uczniów z naszej szkoły. Jako widzowie i kibice braliśmy udział w drugim dniu Cavaliady, który wypełniony był po brzegi rywalizacją skokową, ujeżdżeniową i zaprzęgową. Okrasą dla dyscyplin jeździeckich były pokazy kawaleryjskie i woltyżerki. Miło nam było obserwować zmagania jeźdźców z całej Europy, a przy tym rosnąc w dumę kiedy najwyższe miejsca przypadały Polakom. Za rok na pewno staniemy jak co roku na widowni, by podziwiać i uczyć się od najlepszych.
W dniu 15-03-2019 jak co roku uczniowie klas I,II i III TMRiA , ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie uczestniczyli w organizowanych już po raz 25 Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej w Kielcach. Są to największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowane w halach wystawienniczych i największe w Polsce targi, spośród wszystkich branż gospodarki. Uczniowie zobaczyli szereg nowości branży techniki rolniczej – najnowsze ciągniki z wyposażeniem godnym XXI wieku.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia