Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w GOLĄDKOWIE
Adres

Golądkowo 41 G

06-120 - Winnica

woj.mazowieckie

tel. 23 691-40-73

email: sekretariat@zsgoladkowo.eu

www: www.zsgoladkowo.eu

Nasze Wiadomości
W dniu 11 grudnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Pułtusku dwie uczennice Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie zostały nagrodzone za udział w konkursie zatytułowanym "Mój ulubiony ptak". Konkurs był organizowany w szkołach na terenie powiatu pułtuskiego. Organizatorem, w ramach projektu ornitologicznego "Pozwólmy ptakom mieszkać obok nas" był Zarząd Okręgu Ligi Przyrody w Płocku.
10 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie uczniowie wraz z nauczycielami obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas apelu zebrani mieli okazję w telegraficznym skrócie dowiedzieć się czym są prawa człowieka, kto odegrał największą rolę w ich ustanowieniu i przestrzeganiu.
Dzieci kochają je za wolny czas spędzony z bliskimi, listy do Mikołaja i prezenty pod choinką. Dorośli za wyjątkowy nastrój, tradycję, smak i wspomnienia z dzieciństwa, które wracają do nich w tym niezwykłym okresie. O czym mowa? Oczywiście o Świętach Bożego Narodzenia, przepełnionych magią i rodzinnym ciepłem. Rozświetlone ulice, ozdobione drzewa, migoczące choinki, udekorowane domy, balkony, sklepy - wszystko to wprowadza nas w magiczny klimat już kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem.
W ramach trwających w parafii Winnica rekolekcji adwentowych w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie rekolekcyjne, które poprowadził O. Tomasz Nowak, dominikanin z łódzkiego Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego.
Biorąc pod uwagę stale rosnące zainteresowanie hodowlą bydła simentalskiego w typie mlecznym i mięsnym zarówno na Mazowszu jak i w północno-wschodniej Polsce, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Poświętne w Płońsku, Austriacki Związek Hodowców Bydła Simentalskiego z siedzibą w Zwettl oraz firma Genetic Austria GmbH współpracująca z CenterGen w Łowiczu, zorganizowała IV Dzień Bydła Simentalskiego.
W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 roku szkoły rolnicze prowadzone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentowały się podczas Narodowej Wystawy Rolniczej w Poznaniu. Przygotowanie stoiska w ramach tego przedsięwzięcia było jeszcze jednym sposobem włączenia się ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie, którzy działają w szkolnym wolontariacie, wiedzą, że jest to dla nich szansa na zdobycie nowej wiedzy i nowych umiejętności.
Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie brali udział w eliminacjach okręgowych XXI Olimpiady o Żywności. Tym razem odbyły się one w Ełku 23 listopada 2018r. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksandra Komorowska i Monika Orłowska z klasy IV oraz Natalia Majewska z klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
Zespół Pieśni i Tańca Golądkowo tańczy również i w bieżącym roku szkolnym. Było trochę trudniej niż zwykle, bo większość stałych tancerzy odeszła wraz z zakończeniem nauki w szkole, ale po nowym naborze próby już się rozpoczęły i każda kolejna daje wiele satysfakcji.
W ramach Programu ERASMUS+, sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe, akcja 1 Mobilność edukacyjna realizowanym przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego w partnerstwie z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie 16 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w Projekcie "GRASZ O EUROPEJSKI STAŻ" . Projekt był realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "ERASMUS+".
Dzień niesamowity. Piękne miejsce, piękna sceneria, znamienici goście i wśród wyróżnionych uczennica naszej szkoły Anna Ostaszewska, która po raz drugi otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Świadkami wydarzenia byli rodzice Ani i pani dyrektor Ewa Leszczyńska.
W dniu 23 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Na uroczystości obecni byli: pani dyrektor, nauczyciele, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie. Ustępująca przewodnicząca Emilia Rej przedstawiła sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/18. W podsumowywującej przemowie przypomniała zebranym o podejmowanych przedsięwzięciach, następnie podziękowała pani dyrektor, nauczycielom i swojemu zespołowi za cały okres współpracy.
Takich wizyt nie przeżywa się codziennie, dlatego też na długo zostają w pamięci. W piątek 19 października 2018 roku do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie zawitał premier Rzeczypospolitej Polskiej - Mateusz Morawiecki. Towarzyszyli mu Minister Środowiska Henryk Kowalczyk oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, bezpośrednio nadzorujący szkoły rolnicze Rafał Romanowski. Oczekiwany przez panią dyrektor Ewę Leszczyńską i panią wicedyrektor Annę Kwiatkowską, pracowników i uczniów szkoły oraz liczną grupę mieszkańców gminy Winnica i okolic - premier pojawił się u nas w godzinach wieczornych, po wcześniejszym odwiedzeniu Pułtuska, a przed spotkaniem ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Winnicy
Nasze Video
Nasze Zdjęcia