Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w GOLĄDKOWIE
Adres

Golądkowo 41 G

06-120 - Winnica

woj.mazowieckie

tel. 23 691-40-73

email: sekretariat@zsgoladkowo.eu

www: www.zsgoladkowo.eu

Nasze Wiadomości
W dniu 7 listopada 2019r w ramach działań związanych z profilaktyką odbyło się wyjątkowe spotkanie pod hasłem - Broń się nie trać wiary - profilaktyka nie prelekcja. Prowadzącym spotkanie był Piotr Lupi - Lubertowicz, wokalista związany z polską sceną bluesowo-rockową.
Uczniowie klas pierwszych technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii uczestniczyli w spotkaniu z Panem Maksymilianem Kowalskim – Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Pułtusku.
Wolontariat stwarza okazję do rozwijania zainteresowań, kształtowania osobowości, szukania pożytecznej formy spędzania czasu wolnego. W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu nawiązana została współpraca z Centrum Wymiany Międzynarodowej i Wolontariatu w Pułtusku.
W ramach akcji,, Szkoła pamięta' podjęto szereg działań. Jednym z nich było posprzątanie przez uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatu opuszczonych i zaniedbanych grobów na cmentarzu w Winnicy. Uczniowie zapalili również znicze na grobach zmarłych nauczycieli, księży i grobie Nieznanego Żołnierza. Odwiedziliśmy także grób Pani Danuty Kostyry - długoletniej wicedyrektor i dyrektor naszej szkoły. Uczniowie zostali zapoznani z krótką historią ich życia, zapalili znicze i upamiętnili zmarłych modlitwą. Grupą młodzieży opiekowały się: p. Anna Jałmużna i p. Magda Zych - Prus. Znicze, które zapaliliśmy na grobach zostały zebrane w czasie dwudniowej zbiórki w szkole, którą zorganizował Wolontariat.
W dniu 22 października 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020. Na uroczystości obecni byli: pani wicedyrektor Anna Kwiatkowska, nauczyciele, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie. Ustępujący Przewodniczący Olek Śmietana przedstawił sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019.
Społeczność naszej szkoły zgromadziła się na uroczystym apelu z okazji Dnia Papieskiego, który odbył się 22 października 2019r. Październik jest w tym roku miesiącem wyjątkowym, gdyż 41 lat temu kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową.
W eliminacjach szkolnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się w dniach 24-25 października, wzięło udział 32 uczniów, w 4 blokach tematycznych: mechanizacja rolnictwa, architektura krajobrazu, weterynaria i gastronomia.
Dnia 18.10. 2019 r. uczniowie z klas: 2 BT i 2 HTL wraz z opiekunami: p. A. Połomską, p. M. Grochowskim, p. K. Łebkowską uczestniczyli w jednodniowej wycieczce autokarowej do Otrębusów i Pruszkowa. Młodzież podziwiała stare, zabytkowe samochody, riksze, rowery, motocykle a nawet czołgi w Prywatnym Muzeum Techniki i Motoryzacji w Otrębusach, koło Pruszkowa.
BIOEXPO Warsaw to nowe wydarzenie w Polsce w branży ekologicznej. Podczas targów, w jednym miejscu i czasie spotkali się czołowi wytwórcy i dystrybutorzy z kupcami, właścicielami sklepów specjalistycznych i hurtowni spożywczych i wielobranżowych, by w dogodnej atmosferze nawiązywać i rozwijać kontakty handlowe oraz dyskutować o aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju.
9 października odbyło się spotkanie organizacyjne uczniów, którzy mogą wziąć udział w stażu zawodowym przygotowanym w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: Mistrzowie w swoim fachu – zagraniczne mobilności zawodowe.
…za trudną pracę z nami i okazane serce, chylimy głowy w ogromnej podzięce. Te słowa poety towarzyszyły zebranym podczas uroczystej akademii z okazji ślubowania klas pierwszych i Dnia Edukacji Narodowej.
1 października na obiektach Miejskiego Ośrodka sportu i Rekreacji w Pułtusku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. ZS CKR w Golądkowie reprezentowała drużyna chłopców. Po zaciętej walce nasi reprezentanci wygrali zdecydowanie, z przewagą ok 200 m z drużyną LO im. Piotra Skargi. Uczestnicy sztafety zostali udekorowani medalami, a kapitan drużyny Aleksander Śmietana odebrał z rąk dyrektora MOSiR dyplom i gratulacje dla całej drużyny.
W dniu 3 października 2019 r. uczniowie i uczennice klasy I, II, III i IV technikum architektury krajobrazu pod opieką nauczycielek Eweliny Frączkowskiej-Khadhraoui oraz Anny Połomskiej uczestniczyli w wyjeździe na targi ogrodnicze GREEN AREA SHOW, które odbywały się na Torze Służewiec w Warszawie. Uczniowie mieli możliwość poznać oprogramowanie komputerowe stosowane przy projektowaniu ogrodów, porozmawiać z wystawcami o małej architekturze ogrodowej, obejrzeć sprzęt ręczny oraz dowiedzieć się o nowościach w dziedzinie szkółkarstwa i obrotu materiałem roślinnym na terenie Europy.
Narodowe Czytanie to inicjatywa bardzo dobrze wszystkim znana, szeroko propagowana i niewymagająca uzasadnienia. Co roku z tej okazji czytane są wybitne, ponadczasowe dzieła literatury polskiej. Te właśnie, które z całą pewnością można określić mianem narodowych. 26 września 2019 w ramach kolejnej edycji tego przedsięwzięcia czytaliśmy w ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie nowele polskie. Jak napisał w okolicznościowym liście Prezydent RP Andrzej Duda, Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia.
28 września 2019 roku, w piękną jesienną sobotę, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie przeżywał wyjątkową uroczystość, a przygotowania do niej trwały od dłuższego już czasu. Oto 95 lat wcześniej upływał właśnie pierwszy rok nauki w tutejszej Powiatowej Szkole Rolniczej Męskiej. Tak rozpoczęła się historia oświaty rolniczej w Golądkowie, różnorodna i bogata, nie zawsze łatwa, tworzona przez kolejne pokolenia uczniów i bardzo wielu pracowników.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia