Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w GOLĄDKOWIE
Adres

Golądkowo 41 G

06-120 - Winnica

woj.mazowieckie

tel. 23 691-40-73

email: sekretariat@zsgoladkowo.eu

www: www.zsgoladkowo.eu

Nasze Wiadomości
13 września w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar, przypieczętowując tym samym swoją obecność w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie. Zanim to nastąpiło, usłyszeli od pani dyrektor Ewy Leszczyńskiej ważne słowa o roli i randze sztandaru, który towarzyszy społeczności szkolnej w najważniejszych i najbardziej doniosłych chwilach. Poważnie i zobowiązująco zabrzmiały słowa roty ślubowania, a w imieniu poszczególnych klas przyrzeczenie złożyli ich przedstawiciele.
We wtorek 03.10.2023r. uczniowie klasy drugiej naszej szkoły o kierunku kształcenia technik weterynarii mieli możliwość gościć na zajęciach praktycznych z rozrodu i inseminacji zwierząt panią dr inż. Dorotę Hering z Małopolskiego Centrum Biotechniki (MCB). Była to już kolejna wizyta Pani Doroty w naszej szkole, gdzie jak powiedziała chętnie przyjeżdża mimo znacznej odległości. Uczniowie w pierwszej części spotkania dowiedzieli się na czym polegają nowoczesne metody określające jakość nasienia buhajów, jak najefektywniej przechowywać słomki inseminacyjne i inseminować krowy.
28 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Klasy: 1BT oraz 1HTR odwiedziły szkolne muzeum. Na początku zapoznali się historią szkoły, bo przecież każdy pierwszoklasista powinien dowiedzieć się jak wyglądały losy miejsca, w którym zdecydował się kontynuować swoją naukę.
Dnia 19.09.2023r, w ramach zajęć praktycznych, odbył się wyjazd uczniów drugiej klasy o kierunku technik weterynarii do stajni koni położonej w Szwelicach. W tej stajni utrzymywane jest siedem koni różnych ras. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali treści wygłaszanych przez P. Magdalenę Kulesza - instruktora jazdy konnej na temat pochodzenia każdego zwierzęcia, a także cech jakimi odznaczają się konie w zależności od rasy.
W środę 13 września klasa IV BT wraz z opiekunami odbyła wycieczkę do Leśniewa Górnego na Dni Farmy Mlecznej. Uczniowie uczestniczyli w wykładach tematycznie związanych z hodowlą krów, obejrzeli prezentację ochrony roślin oraz prezentację odmian kukurydzy na kiszonkę.
2 października 2023 na obiektach MOSiR w Pułtusku, rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Po zaciętej rywalizacji nasi biegacze w składzie: Jakub Olkowski, Dominik Łukasiewicz, Radosław Krzyczkowski, Konrad Niesłuchowski, Piotr Florczyk, Karol Jeż, Edgar Napiórkowski, Adrian Waleśkiewicz zajęli I miejsce.
Nietypowo, bo 4 września br. w naszej szkole zabrzmiał pierwszy dzwonek. Chwila wzniosła ponieważ uroczyście pośród zaproszonych gości symbolicznie otworzyliśmy wielofunkcyjne boisko. Już na wstępie pani dyrektor poinformowała Zebranych, że boisko było już testowane pod koniec ubiegłego roku szkolnego. Sprawdziło się. Były tu zajęcia i spotkania, ale na oficjalne otwarcie społeczność szkolna czekała do 4 września.
23 czerwca 2023 r. o godzinie 8.30 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą koncelebrowaną przez proboszcza parafii w Winnicy – ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskigo. Następnie pani dyrektor Ewa Leszczyńska poprosiła o wprowadzenie sztandaru szkoły, co oznaczało, że zaczęła się druga część uroczystości. To był pracowity rok szkolny dla uczniów, więc nie zabrakło licznych i zasłużonych nagród, oklasków i chwil wzruszeń. Nagrody wręczali wychowawcy, gratulacje składała pani dyrektor i przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Włodarska. Uczniów nagradzano za wysokie wyniki w nauce, za 100% frekwencję w roku szkolnym i za zajęcie najwyższych miejsc w konkursach.
22 czerwca 2023 r. ogłoszono wyniki w II edycji Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Przez kilka ostatnich miesięcy odbywały się online wykłady edukacyjne, które były przeplatane rundami konkursowymi. Rywalizacja była bardzo zacięta zarówno w klasyfikacji indywidualnej, w której były do wygrania cenne nagrody rzeczowe. Oprócz tego nagrodzono najlepsze szkoły, a ta która wygrała otrzymała Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Pięć szkół rolniczych walczyło o wyjazd na listopadowe targi Agritechnica, który połączony jest z szeregiem dodatkowych atrakcji. Do drugiej edycji zgłosiły się 103 szkoły rolnicze. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie zajął czwarte miejsce z sumą punktów 453 i czasie 11:37:07.
W ramach projektu Kompleksowy program rozwoju ZSCKR w Golądkowie nr RPMA.10.03.01-14-i929/22. rozpoczął się w naszej szkole kurs kombajnisty. Uczestniczą w nim uczniowie klas drugich i trzecich technikum oraz branżowej szkoły I stopnia. Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, kończy się egzaminem, a uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające jego ukończenie.
Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii to forma wyróżniania szkół ponadpodstawowych, które wspierają uczniów w działaniu społecznym. Nasza szkoła, jako jedna z obecnych w rankingu placówek, cechuje się innowacyjnym podejściem do edukacji i wsparciem dla uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości.
Tłumy zwiedzających, moc atrakcji, wspaniała atmosfera i cudna pogoda – tak jednym zdaniem można podsumować Dzień Otwarty naszej szkoły, który odbył się 22 kwietnia. Mury Zespołu Szkół w Golądkowie stanęły otworem dla uczniów szkół podstawowych i ich rodziców, zainteresowanych kontunuowaniem w nich nauki. Licznie przybyłych powitała Pani dyrektor Ewa Leszczyńska. Po przedstawieniu oferty edukacyjnej i zapoznaniu z warunkami mieszkania w internacie przyszedł czas na zwiedzanie szkolnego kompleksu. W tym roku zwiedzający poruszali się po terenie skanując kody QR i odpowiadając na pytania konkursowe dotyczące tego, co mogli zobaczyć. A działo się wiele! Był pokaz maszyn rolniczych zorganizowany przez uczniów technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki we współpracy z działającymi na lokalnym ryku firmami - ROL-BRAT S.i W.Załęscy Sp.J. oraz Contractus Sp. z o.o. Były warsztaty florystyczne, pokaz manewrów drogowych, pokaz jeździecki i pokaz barmańsko – baristyczny.
Zofia Jabłońska (3 LTP), Tomasz Stańczak (2 BT) i Przemysław Świercz (2 BT) reprezentowali naszą szkołę w półfinale drugiej edycji konkursu wiedzy o rolnictwie w Unii Europejskiej, który odbył się w dniach 30-31 marca w ZSCKR w Janowie. Zmierzyli się tam z zawodnikami z 12 szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju W si i jako jedna z dwóch drużyn zakwalifikowali się do finału. Celem konkursu jest edukacja w dziedzinie nowoczesnego rolnictwa w Unii Europejskiej oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat polityki unijnej dotyczącej rolnictwa i programów unijnych skierowanych do rolników oraz o funkcjonowaniu i strukturze Unii Europejskiej. Nagrodami w konkursie są wyjazd studyjny do instytucji unijnych w Brukseli dla 5 finałowych drużyn, ufundowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz nagrody finansowe dla 3 najlepszych drużyn ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
23 marca uczniowie dwóch klas kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu wraz z opiekunami Eweliną Frączkowską-Khadhraoui oraz Anną Połomską odwiedziły Warsaw Home Green Days w Ptak Warsaw Expo. Na terenie targów młodzież miała okazję obejrzeć stoiska blisko 300 firm zarówno z Polski jak i zagranicy.
W dniu 21 marca, tradycyjnie już, jak każdego roku, zorganizowana została impreza dla całej społeczności szkolnej - Szkolny Dzień Bezpieczeństwa. Tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: Bezpieczny - czyli jaki?. Uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w takich aktywnościach, jak: konkurs wiedzowy, opracowanie i wykonanie plakatu nawiązującego do hasła przewodniego imprezy, pokazu pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazu bojowych wozów strażackich. W Szkolnym Dniu Bezpieczeństwa uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele instytucji pomocowych, takich jak: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, Ochotnicza Straż Pożarna w Winnicy, Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pułtusku i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Winnicy. Zaproszeni goście zapoznali młodzież z zadaniami realizowanymi przez te instytucje, a przekazane przez nich treści znalazły się w pytaniach przygotowanych dla uczestników konkursu. W konkursie uczestniczyły wybrane zespoły, przedstawiciele zespołów klasowych. Zmagania w tej kategorii ocenione zostały przez ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Zadaniem pozostałych uczniów było przygotowanie pod okiem wychowawców i nauczycieli plakatów, tematycznie nawiązujących do hasła związanego z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Prace plastyczne oceniała sama młodzież uczestnicząca w spotkaniu. Jury konkursowe podsumowało poszczególne punktacje i wyłoniło zwycięskie zespoły.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia