Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku
Adres

Klecie 125

39-230 - Brzostek

woj.podkarpackie

tel. 14 6830 321

email: brzostekzs@onet.pl

www: https://www.zsbrzostek.pl

Nasze Wiadomości
Jazda rowerem - wspaniała pasja, którą po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mogli rozwijać. Tym razem udaliśmy się w urokliwe okolice Krościenka nad Dunajcem.
W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy kolejną, 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. W dniu 30.04.2024r. akademię z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowała klasa I TAK i TW we współpracy z zespołem muzycznym prezentując montaż słowno – muzyczny. Mottem przedstawienia było hasło: Gdy myślę Polska…
Dnia 25.04.2024 roku pod hasłem zawartym w tytule artykułu odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Akademię przygotowali uczniowie klas: 4 TMRiA i 4 TŻ. W uroczystości wzięli udział uczniowie, kadra dydaktyczna oraz zaproszeni rodzice.
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku zajęli drugie miejsce w powiatowym Konkursie Pocztów Sztandarowych. W rywalizacji międzyszkolnej poczty sztandarowe prezentowały znajomość zasad musztry według wylosowanej kolejności. Młodzież odpowiadała również na pytania dotyczące ustawy o godle, barwach i hymnie RP, historii własnego sztandaru szkolnego oraz życiorysu patrona konkursu - kpt. Edmunda Książka ps. Konik.
Dnia 16 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
12 kwietnia na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Okręgu Lubelskiego.
Grupa jedenastu pasjonatów dwóch kółek wybrała się wraz z opiekunami szlakiem Dunajca. Połączyliśmy aktywność fizyczną z poznawaniem walorów krajoznawczych tego malowniczego regionu.
Tradycyjnie jak co roku, tuż przed Wielkanocą w dniu 23 marca 2024r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostku pod opieką nauczycieli zawodu zaprezentowali stoisko podczas gminnego Kiermaszu Wielkanocnego.
W dniu 21 marca 2024r. uczniowie klasy V Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wzięli udział w akcji sadzenia lasu na terenie Leśnictwa Pustków. Przed rozpoczęciem sadzenia odbyła się lekcja przyrody prowadzona przez leśniczych z Nadleśnictwa Dębica.
Młodzież szkolna II i III klas Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki w dniu 19.03.2024r. wyjechała do Jasionki k/Rzeszowa na Europejskie Forum Rolnicze-najważniejsze wydarzenie branży rolno-spożywczej.
W dniu 19 marca 2024 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Studzieńcu odbył się Ogólnopolski Konkurs na najpiękniejsze wiosenne nakrycie stołu.
Dzień liczby Pi to międzynarodowe święto pasjonatów i hobbystów matematyki. 14 marca tego roku uczniowie klasy 2 Technikum Żywienia spędzili w gościnnych murach Politechniki Rzeszowskiej na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej.
W dniu 12.03.2024 odbył się etap gminny konkursu Młodzież zapobiega pożarom, w którym wzięły udział dwie uczennice klasy V technikum architektury krajobrazu.
8 marca w Kampusie Techniczno-Sportowym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie odbyły się XI Targi Pracy, w których wzięli udział uczniowie klasy V Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki ZS CKR im. Jana Pawła II w Brzostku.
Grupa 43 uczniów naszej szkoły pod opieką wychowawców w dniu 08.03.2024r. uczestniczyła w XXIX Międzynarodowych Targach Rolniczych AGROTECH w Kielcach. Największa wystawa sprzętu rolniczego przyciągnęła ponad 520 wystawców, wśród których znalazły się największe światowe firmy, a także polscy i lokalni producenci z branży rolniczej.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia