Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku
Adres

Klecie 125

39-230 - Brzostek

woj.podkarpackie

tel. 14 6830 321

email: brzostekzs@onet.pl

www: https://www.zsbrzostek.pl

Nasze Wiadomości
Uczniowie zaangażowani w działalność Szkolnego Koła Żywienia wzięli udział w filmowym konkursie zorganizowanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
3 lutego 2024 roku odbył się wielki bal tegorocznych maturzystów z ZSCKR im. Jana Pawła II w Brzostku - Studniówka 2024! Ten niezwykły moment dla wielu jest jednym z pierwszych kroków w dorosłość, swoistym ukoronowaniem pięciu lat ciężkiej pracy, nauki oraz własnego rozwoju, którego zwieńczeniem będzie egzamin dojrzałości.
Pozytywne podejście do klienta, dobra pamięć, wysoka kultura osobista to cechy poszukiwane przez pracodawców u kandydatów na kelnerów. Zawód ten można wykonywać w całym kraju - wszędzie tam gdzie działają restauracje, kawiarnie czy inne zakłady gastronomiczne. Jest to stanowisko wymagające ale też chętnie wybierane w szczególności przez młode osoby poszukujące pracy dorywczej lub zajęcia w ramach elastycznego grafiku. Praca kelnera nosi znamiona pracy zarówno umysłowej - kelner musi zapamiętywać zamówienia, nieustannie wykazywać się wysokimi umiejętnościami organizatorskimi - jak i pracy fizycznej.
Szkolnictwo rolnicze charakteryzuje się różnorodnością kształcenia zawodowego, które polega na dostosowywaniu kierunków, programów i warunków nauczania do zmieniającej się rzeczywistości na rynku pracy w jaki wchodzą absolwenci. Szkoły rolnicze w swej istocie różnią się od innych szkół zawodowych zatem są one dostosowywane do wymagań tego działu gospodarki. W kształceniu rolniczym ważną rolę odgrywa kształcenie praktyczne i warunki w jakich jest ono realizowane. ZSCKR w Brzostku jest jedną z wielu szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i wszystkie inwestycje są realizowanie przy finansowaniu tego organu prowadzącego. Dzięki temu placówka i jej całe zaplecze dydaktyczne w ostatnich latach intensywnie zmienia się i dostosowuje do oczekiwań rynku pracy i pracodawców.
Na początku stycznia w siedzibie firmy Agro-Masz w Strzelcach Małych odbyła się wycieczka dla uczniów naszej szkoły.
Honorowe krwiodawstwo w Polsce zaczęło się 65 lat temu. Z tej okazji w Domu Kultury Śnieżka zorganizowana została uroczystość, podczas której najbardziej zasłużonym krwiodawcom, klubom, czy sponsorom wręczono wyróżnienia. Spotkanie w Śnieżce było świetną okazją, by podsumować dwudziestą drugą edycję konkursu Potrzebna Krew - Twoja także. Szkolne koło PCK otrzymało pamiątkową statuetkę. Od 1997 roku Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa w Dębicy przyznawała tytuł Działacz HDK PCK - Człowiek Roku. W tym roku otrzymał go opiekun koła Wojciech Bonarek.
W dniu 19. stycznia uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wybrali się na wycieczkę do Dębicy.
W styczniu 2024 grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, szkolnym busem udała się na narty do Tylicza. Po 2-godzinnej jeździe byliśmy na miejscu. Warunki do jazdy były dość dobre i zaczęła się nasza przygoda z nartami.
W dniach 16 -17 grudnia 2023 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa odbyła się XVII edycja EKOGALI – Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości. Targi organizowane są przez Samorząd Województwa Podkarpackiego od 2006 r.
W dniu 12 grudnia 2023r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej przeznaczony dla uczniów okolicznych szkół podstawowych. Wybór repertuaru oraz akompaniamentu należał do wykonawcy, ale słowa piosenki miały być związane z tematem przewodnim konkursu - WIARA.
Święta Bożego Narodzenia to magiczny, radosny czas, pełen zadumy i refleksji. To czas miłości, pojednania i spokoju. Święta Bożego Narodzenia są połączone z tradycją wigilijną, która w naszej szkole jest pielęgnowana od wielu lat. Świąteczny nastrój zapanował u nas 21 grudnia.
W wieloletnią tradycję naszej szkoły wpisane są otrzęsiny klas pierwszych. Zabawę pełną zaskakujących niespodzianek przygotował dla pierwszoklasistów Samorząd Uczniowski.
Przywrócenie wymiaru sakralnego rzeczywistości jest jedynym sposobem uratowania człowieka. Słowa Krzysztofa Pendereckiego były mottem tegorocznego konkursu NIEPODLEGŁOŚĆ JEST Z NAS zorganizowanego przez: Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej, II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.
Już po raz kolejny Szkolne Koło Caritas we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy w Brzostku zorganizowało zbiórkę artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących z naszej gminy. Udało się przygotować jedenaście paczek, które wolontariusze dostarczyli osobiście. Radość, nie tyle z podarunków, co z odwiedzin, była ogromna. Pomagajmy i nie zapominajmy o osobach samotnych, dla których liczy się najdrobniejszy gest.
W dniu 10.11.2023 uczniowie naszego Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Szkoły Branżowej I stopnia - kucharz, odwiedzili Międzynarodowe Targi HORECA/GASTROFOOD w Krakowie.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia