Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w SOKOŁOWIE PODLASKIM
Adres

ul. Oleksiaka Wichury 3

08-300 - Sokołów Podlaski

woj.mazowieckie

tel. 25 787-21-37

email: zs2@sokolowpodl.pl

www: zs2.sokolowpodl.pl

Nasze Wiadomości
W dniu 7 stycznia 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim przy ulicy Kolejowej 8 kolejna grupa uczniów kształcących się w klasie mundurowej technikum agrobiznesu rozpoczęła kurs przygotowujący do egzaminu na strażaka- ratownika OSP.
6 stycznia 2020 r. po raz czwarty w Sokołowie Podlaskim odbył się Orszak Trzech Króli. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami oraz uczniami naszej szkoły jako Orszak Europejski stanowili świtę Króla Kacpra VII.
W grudniu 2019 r. zakończyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Turniej został rozegrany w systemie "każdy z każdym". Dziewczęta zagrały bardzo dobre zawody, do ostatnich minut walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie dziewczęta ZS CKR w Sokołowie Podlaskim zajęły II miejsce.
Podniosła atmosfera, dźwięk kolęd, opłatek na stole i unoszący się zapach wigilijnych potraw - tak uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami celebrowali zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Samorząd Uczniowski prowadził akcję mającą na celu zbiórkę różnego rodzaju artykułów szkolnych, w tym zeszytów, bloków rysunkowych i technicznych oraz artykułów piśmienniczych, aby pomóc naszym kolegom i koleżankom mieszkającym na Białorusi.
Do zawodów w piłce siatkowej chłopców w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zgłosiły się cztery szkoły. Turniej rozegrano w systemie ,,każdy z każdym". Uczniowie ZS CKR w Sokołowie Podlaskim wygrali wszystkie spotkania i zostali Mistrzami powiatu.
W dniach od 3-6 grudnia klasy weterynaryjne i rolnicze naszej szkoły oraz Prywatnego Technikum Weterynarii w Warszawie uczestniczą w wycieczce do Niemiec.
Akcja prowadzona przez Ochotniczą Straż Pożarną w Repkach oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły zakończona!
Uczniowie klasy IV BTF (Technik Rolnik/Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki) uczestniczyli w wyjeździe na UPH w Siedlcach do Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa. Jednym z celów wyjazdu było zapoznanie się z ofertą studiów dziennych i zaocznych ww. Uczelni.
W ramach współpracy gościliśmy przedstawicieli Polskiego Związku Przeciągania Liny, prezesa Dariusza Bajkowskiego i wiceprezesa Marka Sitka, którzy przedstawili nam dyscyplinę od strony teoretycznej i praktycznej.
W ramach działań związanych z promocją zdrowego stylu życia, uczniowie klas pierwszych – ITP, LT, MT, P4, I4M -uczestniczyli w cyklu spotkań ze specjalistami zajmującymi się wpływem żywienia i żywności na zdrowie człowieka - psychodietetykiem p. Martą Lenart, oraz dietetykiem p. Pauliną Wałachowską – Steć i p. Moniką Kurowską.
18 listopada 2019 r.w pałacu znajdującym się w posiadaniu Muzeum zostało podpisane porozumienie o współpracy naszej Szkoły z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu
W dniu 20.11.2019 roku w Powiatowym Urzędzie pracy odbyło się szkolenie z Rynku Pracy dedykowane uczniom klas maturalnych naszej szkoły.
Dzień 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. To data, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości szkolnych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim.
11 listopada 2019 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły, podobnie jak władze samorządowe, przedstawiciele wielu placówek oświatowych i instytucji oraz mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego wziął udział w oficjalnych obchodach sto pierwszej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia