Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w SOKOŁOWIE PODLASKIM
Adres

ul. Oleksiaka Wichury 3

08-300 - Sokołów Podlaski

woj.mazowieckie

tel. 25 787-21-37

email: zs2@sokolowpodl.pl

www: zs2.sokolowpodl.pl

Nasze Wiadomości
W dniu 20.11.2019 roku w Powiatowym Urzędzie pracy odbyło się szkolenie z Rynku Pracy dedykowane uczniom klas maturalnych naszej szkoły.
Dzień 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. To data, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości szkolnych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim.
11 listopada 2019 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły, podobnie jak władze samorządowe, przedstawiciele wielu placówek oświatowych i instytucji oraz mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego wziął udział w oficjalnych obchodach sto pierwszej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W tym roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z nauczycielami po raz trzeci włączył się w prowadzoną przez sokołowskie Stowarzyszenie MEMORIA kwestę na sokołowskich cmentarzach. Jak co roku, również i tym razem kwesta cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta i okolic, którzy chętnie wspomagali wolontariuszy zbierających ofiary na szczytny cel, jakim jest ratowanie, zabezpieczanie i renowacja zabytkowych pomników na cmentarzach w naszym mieście.
Od wielu lat główną ideą naszej akcji jest upowszechnianie tradycyjnych metod wypieku chleba. Promujemy pieczywo żytnie i pszenno-żytnie przygotowane na zakwasie, drożdżach, prowadzimy warsztaty wyrabiania ciasta chlebowego i propagujemy zasady zdrowego stylu życia.
Uczniowie klasy II MT oraz III FTM uczestniczyli w ćwiczeniach ratownictwa technicznego i medycznego z udziałem 11 jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego powiatu sokołowskiego i Policji.
20 października 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego wzięli udział w TURNIEJU SMAKÓW - JESIEŃ NA WIELKIM GOŚCIŃCU LITEWSKIM.
Sezon wegetacyjny kończy się. W naszym gospodarstwie również to widać. Soja i kukurydza są zebrane. Pole pod zasiew pszenicy ozimej jest już zaorane i wkrótce będzie obsiane.
18 października br. w naszej szkole odbyła się akademia związana z przeżywanym w Polsce XIX Dniem Papieskim Wstańcie, chodźmy. Młodzież przedstawiła montaż słowno – muzyczny, którego treść przybliżyła postać i nauczanie Ojca św. Jana Pawła II. Papież zadziwiał ludzi swoją niezwykłą osobowością. Przez całe życie starał się pełnić wolę Boga i spełnił ją jak najlepiej. Podziwiał Go cały świat i zapamiętał jako człowieka rozmodlonego, mądrego, kochającego, cierpiącego, niosącego dobroć do serca każdego człowieka.
W dniu 15 października 2019 r. nasza społeczność szkolna obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy od tej chwili są pełnoprawnymi członkami naszego Zespołu.
W pochmurne czwartkowe ranki 3 i 10 października 2019 roku uczniowie klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i uczniowie klasy II Branżowej Szkoły Zawodowej o specjalności Kucharz grillowali karkówkę i kiełbaski na sokołowskim rynku .
Wyróżnienie dla Wiktorii Skwity i Alicji Zębrowskiej w I Ogólnopolskim konkursie kulinarnym GOŁĘBIE NA TALERZU.
Tomasz Sobania jest autorem książek dla młodzieży SPECULO I NOWY ŚWIT z gatunku fantasy. Mimo młodego wieku, ma na swoim koncie sporo sukcesów.
Klasy pierwsze technik weterynarii wzięły udział w wycieczce dydaktycznej do Muzeum Rolnictwa im. Księdza Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Instytucji Kultury Województwa Podlaskiego.
Rywalizowały jednostki OSP z terenu całego powiatu. Wśród wielu zawodników w różnych jednostkach startowali uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy sportowych zmagań spotkali się z reprezentantami klasy mundurowej podczas prezentacji drużyn na podsumowanie zawodów.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia