Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w SOKOŁOWIE PODLASKIM
Adres

ul. Oleksiaka Wichury 3

08-300 - Sokołów Podlaski

woj.mazowieckie

tel. 25 787-21-37

email: zs2@sokolowpodl.pl

www: zs2.sokolowpodl.pl

Nasze Wiadomości
Nasze życie to ciągła wędrówka, a do celu wiodą tak różne drogi. Czasem jest to twardy, ubity trakt, a innym razem wąska ścieżka, pełna kolein i wyboi. I jeszcze zakręty, i skrzyżowania, zmuszające do obrania właściwego kierunku. Wasza podróż wciąż trwa, choć właśnie dobiega kresu jej kolejny etap – nauka w szkole. Początek nie był łatwy – obce twarze, nowe obowiązki i ten niepokój: Czy dam radę? Czy na pewno dotrzymam innym kroku? A jacy będą współtowarzysze szkolnej wędrówki?
10.03.2020 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim, odbyło się szkolenie skierowane do nauczycieli wychowania fizycznego i uczniów w przeciąganiu liny.
W naszej szkole zakończyła się kolejna zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Błażeja Cymermana Drużyna Błażeja, która miała na celu pomoc uczniowi z klasy III FTM, Mateuszowi Wójtowiczowi.
W dniach 27-28.02.2020 r. uczniowie klas 2 ITL, 4 HTL, 3 FTH kształcących się w zawodach Technik Weterynarii, Technik Technologii Żywności, a także Technik Rolnik wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno-integracyjnej na Śląsk.
28 lutego 2020 r. uczniowie naszego Zespołu w obecności przedstawicieli władz miasta i młodzieży sokołowskich szkół wzięli udział w uroczystości obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod Pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych na Skwerze Najświętszej Maryi Panny.
Tegoroczny Bal Studniówkowy uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego odbył się 8 lutego 2020 r. w sokołowskiej sali Odeon.
W dniach 3 - 6 lutego 2020r. wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Caritas zorganizowali w naszej szkole obchody Dnia Świętego Walentego, które poświęcone były pomocy Mateuszowi, uczniowi naszej szkoły, który w wyniku wypadku stracił prawą rękę.
Dnia 28 stycznia 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu na temat wolontariatu.
W dniach 20.01 – 23.01.2020 r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim oraz Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej im. Wł. St. Reymonta w Radomiu uczestniczyli w czterodniowej wycieczce do Niemiec.
W dniu 26.01.2020 r. wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami po każdej mszy św. odprawianej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz kościele p.w. św. Faustyny w Sokołowie Podlaskim zbierali dary do puszek na zakup protezy dla Mateusza, ucznia naszej szkoły, który w wyniku wypadku stracił prawą rękę.
Uczniowie z klas III i IV technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych brali udział w spotkaniu promocyjnym z przedstawicielami Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.
W dniu 7 stycznia 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim przy ulicy Kolejowej 8 kolejna grupa uczniów kształcących się w klasie mundurowej technikum agrobiznesu rozpoczęła kurs przygotowujący do egzaminu na strażaka- ratownika OSP.
6 stycznia 2020 r. po raz czwarty w Sokołowie Podlaskim odbył się Orszak Trzech Króli. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami oraz uczniami naszej szkoły jako Orszak Europejski stanowili świtę Króla Kacpra VII.
W grudniu 2019 r. zakończyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Turniej został rozegrany w systemie "każdy z każdym". Dziewczęta zagrały bardzo dobre zawody, do ostatnich minut walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie dziewczęta ZS CKR w Sokołowie Podlaskim zajęły II miejsce.
Podniosła atmosfera, dźwięk kolęd, opłatek na stole i unoszący się zapach wigilijnych potraw - tak uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami celebrowali zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia