Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w SOKOŁOWIE PODLASKIM
Adres

ul. Oleksiaka Wichury 3

08-300 - Sokołów Podlaski

woj.mazowieckie

tel. 25 787-21-37

email: zs2@sokolowpodl.pl

www: zs2.sokolowpodl.pl

Nasze Wiadomości
7 czerwca 2024r. uczniowie klasy I technik architektury krajobrazu pod opieką pani Doroty Imielińskiej i pani Edyty Krasnodębskiej wybrali się na wycieczkę do Sandomierza, miejsca wyjątkowego i pięknego, położonego w województwie świętokrzyskim, nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach. To królewskie miasto, zwane małym Rzymem, posiada wiele turystycznych atrakcji, którymi wypełniliśmy cały dzień.
7 czerwca 2024 r. młodzież klasy 1 FTP kształcąca się w zawodzie technik rolnik w ramach zajęć praktycznych z produkcji roślinnej brała udział w wyjeździe edukacyjnym do Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych - Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Seroczynie.
Uczniowie naszego Zespołu zostali zwycięzcami w konkursie na makietę - Mój Sokołów 1424-2024 - zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. K.I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim z okazji 600-lecia nadania praw miejskich miastu Sokołów Podlaski.
W dniu 28 maj 2024 na stadionie OSiR w Sokołowie Podlaskim odbyły się XXV Międzypowiatowe Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Lekkoatletyce im. Romana Lecyka. W klasyfikacji drużynowej (sześć pierwszych miejsc było punktowanych) chłopcy zajęli I miejsce, natomiast dziewczęta III miejsce.
W dniach 24-25 maja 2024 r. na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbył się Finał Centralny XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
W dniu 24.05.2024r. w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Regionu Siedleckiego Szkół Ponadpodstawowych w Lekkoatletyce.
Uczennice naszej szkoły – Julia Brodacka i Paulina Brodacka uczestniczyły 21 maja w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego SLOW FOOD 2024, zorganizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach.
Z nieukrywaną dumą i radością informujemy, że w dniu 14 maja 2024 r. gościliśmy w naszym Zespole przedstawicieli Słowackiego Uniwersytetu Rolniczego w Nitrze oraz Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
15 maja odbył się - XXXI Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie. Tematem tegorocznej edycji był jubileusz 600 - lecia Nadania Praw Miejskich Miastu Sokołów Podlaski.
Już wkrótce upływa termin składania wniosków na 2024rok o dopłaty bezpośrednie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
W piątek 26 kwietnia 2024 r. podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów Technikum. Prowadzący uroczystość powitali zgromadzonych gości, dyrekcję, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Sławomir Wróblewski, który pogratulował wszystkim wyników ukończenia szkoły, życzył sukcesów w dalszej karierze zawodowej i powodzenia na egzaminie maturalnym. Pan wicedyrektor Kazimierz Tarkowski odczytał list Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Adama Nowaka, a pani wicedyrektor Krystyna Sulikowska odczytała list Senatora RP pana Waldemara Kraski. Do gratulacji i życzeń dołączyli się również obecni na uroczystości goście. Bardzo podniosłym momentem akademii było uroczyste pożegnanie i przekazanie sztandaru szkoły przez przedstawicieli poszczególnych klas.
W ZSCKR w Sokołowie Podlaskim odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego - Sapere aude - miej odwagę być mądrym.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia