Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w STARYM LUBIEJEWIE
Adres

ul. Klonowa 4

07-300 - Ostrów Mazowiecka

woj.mazowieckie

tel. 29 745-32-66

email: zslubiejewo@op.pl

www: lubiejewo.pl

Nasze Wiadomości
8 lutego Tłusty Czwartek świętowaliśmy w szkole jak nakazuje tradycja. Były pączki, faworki i róże.
We wtorek, 6 lutego w naszej szkole, dzięki uprzejmości firmy Fricke Maszyny Rolnicze odbyło się szkolenie z zakresu nowoczesnych technik uprawy oraz siewu dla uczniów klas: 5BT i 3BT.
Dnia 1 lutego w ZS CKR w Starym Lubiejewie odbył się szkolny turniej w grze Fortnite. Wzięło w nim udział 40 uczniów z klas 1BT, 1PT, 2PTH, 2PT, 2BTb, 2BTa, 3BT, 4BT, 5BT.
Dnia 29.01.2024 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie, zorganizowanym przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej. Temat konkursu to: Nie marnuję, segreguję, odzyskuję.
W sobotę, 3 lutego 2024 roku na tradycyjnym balu studniówkowym bawili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczniów klas maturalnych - 5PT i 5BT. Uroczystość odbyła się w Sali Bankietowej "Magnolia" w Wyszomierzu.
Twoje światła - nasze bezpieczeństwo - to ogólnopolska, coroczna akcja przeprowadzana w miesiącach jesiennych. Nikogo nie trzeba przekonywać, że prawidłowo ustawione w pojeździe światła podnoszą bezpieczeństwo jazdy.
W dniu 8 grudnia w ZS CKR w Starym Lubiejewie odbył się I Ogólnopolski Konkurs Kulinarny, zwany Pierogowym szaleństwem. Zgłosiło się osiem drużyn reprezentujących szkoły z województw mazowieckiego i podlaskiego. Zadaniem w konkursie było przygotowanie dania z pierogiem w roli głównej jako propozycja na Świąteczny Bożonarodzeniowy stół.
Mikołaje, Śnieżynki, renifery... kolor czerwony dominował w środę w naszej szkole z okazji tradycyjnych Mikołajek.
W dniach 28-29 listopada 2023r. 30 uczniów naszej szkoły z klasy 3 i 4 Technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wzięło udział w dwudniowym szkoleniu rolniczym pt. Krótkie łańcuchy dostaw żywności realizowanym przez Polski Instytut Rozwoju na zlecenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Tradycyjnie rogale są przygotowywane w Poznaniu z okazji Dnia Świętego Marcina. Jest to wyrób z ciasta półfrancuskiego, podstawowym składnikiem nadzienia jest biały mak. Zawinięte ciasto przypomina kształtem podkowę, a dekorację stanowi pomada, rozdrobnione orzechy oraz migdały.
Już od września 2023 roku trwały przygotowania do jesiennej ligi szkół ponadpodstawowych Ostrowskiej Szkoły Debaty doskonalącej umiejętność dyskutowania według zasad debaty oksfordzkiej. Organizatorem turnieju jest Muzeum Dom Rodziny Pileckich z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej.
21 listopada obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości, zorganizowany w naszej szkole po raz drugi, ale zapewne nie ostatni. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.
22 listopada grupa uczniów z klasy 2 Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki w ZS CKR w Starym Lubiejewie wraz z opiekunem, panem Marcinem Skowrońskim wzięła udział w konferencji pn. Mała retencja na obszarach wiejskich zorganizowanej przez Międzynarodową Akademię Nauk Stosowanych w Łomży. Celem konferencji było przybliżenie kwestii ochrony zasobów wodnych oraz retencji na obszarach wiejskich.
W ramach innowacji pedagogicznej i realizacji zadań Punktu Informacji i Kariery w dniu 06.11.2023r. uczniowie ZS CKR w Starym Lubiejewie odwiedzili restaurację Karma House Gościeńczyce koło Grójca. Ideą tego miejsca jest przygotowywanie dań zgodnie z naturą i w duchu Food Sharingu. W Karmie wierzy się, że jedzenie to więcej niż tylko posiłek to wspólna radość i rozmowy przy stole. Ich koncepcja to doświadczenie, które zbliża ludzi, łącząc ich wokół wyśmienitych dań i przyjemności.Uprawiane naturalnymi metodami zioła, warzywa, owoce wprost z pola czy sadu trafiają na talerze Gości. Taki jest bowiem koncept restauracji Karma House: z pola na talerz! Najważniejsza jest jakość i pochodzenie składników.
Nasze Video

Polonez wykonany podczas studniówki w dniu 3 lutego 2024 roku przez młodzież z klas 5PT i 5BT ZS CKR w Starym Lubiejewie pod kierunkiem Pani Aleksandry Jakubczyk - Bajorek.

Pieśń wykonana przez Wioletę Frączyk, uczennicę Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie podczas inauguracji roku szkolnego 2023/24

Występ artystyczny młodzieży podczas jubileuszu 65-lecia Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie - 15 marca 2023

Podczas obchodów jubileuszu 65-lecia szkoły mieliśmy przyjemność gościć wielu przedstawicieli lokalnych i ogólnopolskich mediów. Odwiedzili nas między innymi dziennikarze TVP Agrobiznes, zajmujący się na codzień w swojej pracy rolnictwem.

Prezentujemy przygotowany przez nich reportaż o naszej szkole: https://agrobiznes.tvp.pl/68530433/zawod-rolnik

 

Polonez wykonany podczas studniówki w dniu 4 lutego 2023 roku przez młodzież z klas 4B4 i 4P4 ZS CKR w Starym Lubiejewie pod kierunkiem pani Aleksandry Jakubczyk - Bajorek

 

Zapraszamy do obejrzenia finałowej walki w kategorii mix eliminacji strefowych II Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu liny, które odbyły się w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie

 

W sobotę, 22 stycznia 2022 roku na tradycyjnym balu studniówkowym bawili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczniów klas maturalnych - 4PT i 4BT.

Uroczystość odbyła się w "Dworku Nad Stawem" w Podborzu.

Zapraszamy do obejrzenia poloneza w wykonaniu maturzystów.

 

 

Pamiętamy o tych, którzy polegli dla „tej, co nie zginęła”.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w internacie ZS CKR w Starym Lubiejewie.

Autorzy prezentacji: K. Kądziela, K. Zadroga

Czyta: S. Jasionek

Aranżacja zdjęć: P. Podbielski, P. Gwardiak

2 kwietnia 2021 roku – dziś wchodzimy Triduum Paschalne. Uroczyście będziemy obchodzić Wielki Piątek. W niedzielę będziemy świętować Zmartwychwstanie Pańskie. Piątkowy dzień jest też kolejnym dniem przygotowań do świąt. Pomimo pandemii chcemy, aby niczego nam nie brakowało, aby było dostatnio i pięknie. W ferworze świątecznego zabiegania choć na moment zatrzymajmy się i wspomnijmy czas, kiedy to w 2005 roku dotarła do nas bardzo smutna wiadomość – o godz. 21.37 zmarł Jan Paweł II. Miał wtedy 84 lata.
W tym roku obchodzimy 16. rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Był to Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta, aktor i miłośnik gór. Zasłynął jako niestrudzony pielgrzym, władający wieloma językami oraz inspirator przemian na świecie.
 
Posłuchajmy pięknego wspomnienia przygotowanego przez uczniów klasy 3PT Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie
 
Nagranie przygotowali: Paulina Rakowiecka, Marcin Szulborski, Kasia Pych, Eliza Szymczuk.
Wiersze czytały: Wiktoria Ciurzycka, Paula Matczak, Paulina Kowalczyk.

Montaż: Anna Chrzczonowska.
 
Zdjęcia wykorzystane do prezentacji: zasoby internetowe

Fragment filmu ze strony: https://www.youtube.com/watch?v=C6_XLvQJ0

W dniach 8 - 13 marca odbywał się Internetowy Konkurs Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie, zorganizowany przez dyrektora Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie, pana Romana Malickiego we współpracy z: 22 Wojskowym Ośrodkiem Kartograficznym, Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wojskowym Biurem Historycznym. Konkurs odbywał się pod patronatem Pana Grzegorza Pudy, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W kategorii szkół ponadpodstawowych wzięli w nim uczniowie kilkunastu szkół rolniczych. Prezentujemy film podsumowujący konkurs.

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie wraz z rodzicami (absolwentami naszej szkoły:)) nagrali w swoich domach krótkie filmiki z pięknymi świątecznymi wierszami, aby chociaż w ten sposób wprowadzić wszystkich w magiczną atmosferę Świąt.

Mamy nadzieję, że w Wigilijny wieczór połączymy się myślami i sercem.

 

Niech Wasze serca wypełni szczęście,

By wszelkie rozterki nie wracały więcej,

By dobro dane do Was wróciło

I magiczny czas każdemu umiliło….

 

Najlepsze świąteczne życzenia dla wszystkich uczniów, kadry pedagogicznej i pracowników szkół rolniczych

śle dyrekcja i społeczność szkolna Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Szkolnym Konkursie Orki, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Dziś prezentujemy krótki filmik z tego wydarzenia, zrealizowany przez ucznia czwartej klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, Szymona Wagnera.

Dziękujemy za nominację Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie. Przyłączamy się do akcji #gaszynchallenge
Zachęcamy do pomocy poprzez darowizny pieniężne dla Zosi. Informacje dotyczące akcji znajdziecie na stronie: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia
Do akcji nominujemy Oddziały Sportowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z akcji.

Przedstawiamy jeden ze sztandarowych kierunków kształcenia w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie, jakim jest mechanizacja rolnictwa i agrotronika. Tajniki tego kierunku zdradza mgr Andrzej Sakowicz - kierownik Praktycznej Nauki Zawodu. 

Nasze Zdjęcia