Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w NOWYM TARGU
Adres

ul. Kokoszków 71

34-400 - Nowy Targ

woj.małopolskie

tel. 18 266-27-71

email: zsckr@nowytarg.pl

www: www.zsckr.nowytarg.pl

Nasze Wiadomości
Chociaż sezon urlopowy w pełni, to uczniowie nie zwalniają tempa i nieustannie doskonalą swoje umiejętności zawodowe. Oferta wakacyjna naszej szkoły to dwa kursy: inseminacji oraz korekcji racic.
O tym mogli przekonać się uczestnicy kolejnej już edycji kursu baristy realizowanego w ramach projektu RPMP.10.02.02-12-0032/19 – Intensyfikacja kształcenia rolniczego w szkołach prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na terenie województwa małopolskiego.
W minioną środę 15 czerwca b. r. odbyła się uroczysta Gala Kształcenia Zawodowego w trakcie której zostały wręczone nagrody dla laureatów Konkursu Mam zawód, mam Fantazję.
10-12 czerwca 2022 – po dwóch latach covidowego przesuwania, najlepsza ekipa zjazdowa w historii naszego technikum, udanie odbyła swoje 40-to lecie matury, choć w istocie było to 42-lecie.
W miniony wtorek, 7 czerwca b.r. uczniowie klasy III technikum weterynaryjnego uczestniczyli w zajęciach praktycznych w terenie.
Z okazji jubileuszu 25 – lecia pielgrzymki św. Jana Pawła II na Podhale, w Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej 7 czerwca b. r. odbyła się uroczysta Msza Święta.
W ramach Światowego Dnia Pszczół w szkole po raz pierwszy obchodziliśmy święto tych pożytecznych owadów.
W Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbył się uroczysty finał konkursu literackiego PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE.
Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny Smaki Wsi 2022 rozstrzygnięty.
W ubiegły weekend 27 i 28 maja na terenie Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się Finał XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie rywalizowali w 11 blokach tematycznych.
Mateusz Fudala, uczeń klasy I technikum agrobiznesu zwyciężył w finale XXXIX edycji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych i w nagrodę otrzymał bilet do Brukseli.
Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy święto architektów krajobrazu: ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI.
Korzystając z idealnej pogody, klasa III technikum turystyki na obszarach wiejskich odbyła zajęcia praktyczne w terenie.
W marcu br. odbyły się kwalifikacje do V Szkolnego Konkursu Kulinarnego Mistrzowie w Kuchni. Łącznie 31 uczniów z klas gastronomicznych przystąpiło do rozwiązania testu wiedzy kulinarnej w formie online. Do finału konkursu, który odbył się 27 kwietnia b.r. na szkolnej pracowni, zakwalifikowało się 7 osób z najwyższą punktacją.
W sobotę, 7 maja br. odbyła się uroczysta inauguracja Kursów Pasterskich w ZSCKR Nowy Targ. Organizatorem tegorocznej edycji Kursu Bacy oraz Kursu i stażu zawodowego Czeladnika Juhasa jest Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach, a całe przedsięwzięcie finansuje Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich działający przy Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia