Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w NOWYM TARGU
Adres

ul. Kokoszków 71

34-400 - Nowy Targ

woj.małopolskie

tel. 18 266-27-71

email: zsckr@nowytarg.pl

www: www.zsckr.nowytarg.pl

Nasze Wiadomości
Nie od dziś wiadomo, że klimat szkoły tworzą uczniowie i cała szkolna społeczność. A poza tym, wiadomo: czym skorupka za młodu… . Z uczniowskiej pomysłowości i zaangażowania młodzieży w bieżące sprawy rodzi się późniejsza społeczna aktywność i obywatelska, demokratyczna świadomość.
Młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w dniach od 21 do 25 września 2020 r. udała się na szkolenie wyjazdowe do partnerskiej szkoły w Hańczowej.
W dniu 22 września 2020 uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wzięli udział w kolejnej już akcji Sprzątania Świata.
W dniu 25 września 2020 r. odbyły się w naszej szkole międzyklasowe zawody w piłce siatkowej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Nowym Targu.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu realizuje projekt pt. Wysoka jakość transgranicznej edukacji zawodowej drogą do poprawy rynku pracy na terenie pogranicza.
26 czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020. Rok szczególny i dziwny. W sporej jego części życie szkolne przeniosło się do wirtualnej przestrzeni sterowanej z domowych zakamarków.
Z dumą i radością informujemy, iż do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu właśnie dotarły, zamówione wcześniej złote odznaki z logo szkoły.
W środę 4 marca b.r. w ZSCKR im. A Suskiego w Nowym Targu odbyła się akcja honorowego oddawania krwi.
Rekordowa frekwencja towarzyszyła w tym roku Mistrzostwom Szkoły w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.
Ranking Perspektyw to kopalnia wiedzy o szkołach w całej Polsce. Umożliwia porównywanie szkół i sprawdzanie ich sukcesów. Wskazuje te szkoły, w których warto się uczyć. Jest wielką, zbiorową fotografią polskiej edukacji. Z dumą i radością informujemy, iż Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Augustyna Suskiego w Nowym Targu wspaniale prezentuje się na tej zbiorowej fotografii polskiej edukacji.
W dniu 15 stycznia b.r. uczniowie z ZSCKR Nowy Targ reprezentowali szkołę w Gorlicach, gdzie odbył się Etap Okręgowy III edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie: Kucharz.
Po codziennym szkolnym gwarze, kiedy zapada zmierzch, korytarze szkolne pustoszeją, a w bibliotece grasują już tylko myszy i mole....O nie, nie... Okazuje się, że istnieje garstka entuzjastów, dla których szczególny urok ma biblioteka po zmroku. W przytulnym cieple lampy można usiąść z książką i przy aromacie zimowej herbaty podelektować się lekturą. Na przykład noblistki Olgi Tokarczuk...
13 stycznia b.r. w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbyły się rejonowe eliminacje do finału XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Na eliminacjach znakomicie zaprezentowali się przedstawiciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.
6 listopada, jak co roku w okolicach urodzin Augustyna Suskiego (ur. 8.11.1907 – zm. 26.05.1942 ), obchodziliśmy w szkole święto patrona. To zawsze okazja do przypomnienia postaci zasłużonego dla Podhala patrioty, nauczyciela i żołnierza o duszy poety. Pamiętamy o jego niezwykłym zaangażowaniu w lokalne sprawy, poczuciu misji edukacyjnej, marzeniach zorganizowania uniwersytetów ludowych. Pamiętamy też, że lokalny patriotyzm przerodził się w misję szczególnej rangi, gdy Konfederacja Tatrzańska, na czele której stanął Suski, podczas II wojny światowej walczyła z zagrożeniem wynarodowienia górali.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia