Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w LEŚNEJ PODLASKIEJ
Adres

ul. Bialska 7

21-542 - Leśna Podlaska

woj.lubelskie

tel. 83 345-00-24

email: lesna@zsckr.edu.pl

www: http://www.zsckr.edu.pl/

Nasze Wiadomości
Uczniowie klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych na zajęciach praktycznych w dniu 20.10.2020r. odwiedzili miejscową restaurację
To nazwa akcji, przypadającej na dzień 16 października, której głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.
Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych odbył się 14 października 2020 roku.
Realizacja stażu pt. Wzrost kompetencji zawodowych szansą na efektywne prowadzenie działalności gospodarczej
22 września 2020 r. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał z siedmioma beneficjentami umowy na realizację programu kształcenia zawodowego w województwie lubelskim.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej rusza z nowym projektem dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
W odpowiedzi na zaproszenie dyrektora Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych im. Odzyskania Niepodległości w Starej Kornicy 28.02.2020 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Iwony Chibowskiej i Pana Sylwestra Miłkowskiego zaprezentowali ofertę edukacyjną ZSCKR na nowy rok szkolny 2020/2021
W pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu - Bitwa na drobiowe smaki - swoje kulinarne umiejętności zaprezentowały uczennice naszej szkoły: Natalia Kościuczyk i Wiktoria Masalska z klasy III Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
Po raz XXVII w historii Leśniańskiej Szkoły, której patronuje Wincenty Witos 03 lutego 2020 roku odbył się apel i konkurs wiedzy o Patronie Szkoły
31 stycznia 2020 r grupa 57 uczniów klas I-IV Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wyjechała wraz z opiekunami do Nadarzyna na kolejną edycję Centralnych Targów Rolniczych. Po uroczystym otwarciu targów przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego uczniowie mogli obejrzeć nowoczesny sprzęt rolniczy zgromadzony w dwóch rozległych halach.
Studniówka to bez wątpienia dla młodych ludzi najważniejszy bal w życiu przed egzaminem maturalnym. Uczniowie klas czwartych w tą jedyną noc zapominają o nauce, by bawić się do rana. Tak też było podczas sobotniej nocy 11 stycznia 2020r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa bawili się na balu studniówkowym.
Uczeń klasy IV Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki Adrian Adamiuk uzyskał Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2019/2020.
Nasza żeńska drużyna w składzie: Wiktoria Masalska – kapitan zespołu, Małgorzata Witek – bramkarz, Natalia Kościuczyk, Natalia Grabowska, Gabriela Mirończuk, Zuzanna Witoroszczuk, Justyna Barańska i Luiza Bebko zajęła I miejsce w półfinale Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt, które odbyły się 8.01.2020 w Potoczku. Opiekunem i trenerem zespołu była pani Renata Sikora.
Uczniowie klasy I Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w czwartek, 28.11.2020r., wzięli udział w warsztatach kulinarnych, które poprowadziła pani Anna Szpura -przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich - Korniczanki. Pani Anna od wielu lat podejmuje działania na rzecz odtwarzania i promocji tradycji kulinarnych na Podlasiu.
W dniach 26 – 27 listopada 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty barmańskie pt. Ja za barem, skierowane do uczniów klas III i IV w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia