Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w LEŚNEJ PODLASKIEJ
Adres

ul. Bialska 7

21-542 - Leśna Podlaska

woj.lubelskie

tel. 83 345-00-24

email: lesna@zsckr.edu.pl

www: http://www.zsckr.edu.pl/

Nasze Wiadomości
Uczniowie klas I Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik weterynarii oraz technik żywienia i usług gastronomicznych ZSCKR w Leśnej Podlaskiej wzięli udział w I etapie konkursu językowego The Point online II 2020/2021, który odbył się 12 lutego 2021 r.
Zaplecze dydaktyczne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej w ostatnim czasie zostało wzbogacone o nowy samochód do nauki jazdy.
Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały one nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.
W oczekiwaniu na powrót naszych uczniów do nauki stacjonarnej, a także z myślą o tych, którzy już niebawem staną przed decyzją wyboru szkoły średniej, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodego pokolenia i dokładamy wszelkich starań, żeby nasza Szkoła była szkołą nowoczesną, w której zdobywanie wiedzy jest nie tylko efektywne, ale również atrakcyjne i przyjemne.
Uczennica klasy IV Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Wiktoria Masalska uzyskała Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/2021. Wiktoria zawdzięcza swój sukces ciężkiej i systematycznej pracy. To uczennica ambitna, koleżeńska, wyróżniająca się wzorową postawą uczniowską. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Do 30 listopada 2020 r. trwał Powszechny Spis Rolny 2020 – najważniejsze badanie polskiego rolnictwa realizowane raz na 10 lat obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne osób fizycznych - gospodarstwa indywidualne i osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, które 1 czerwca 2020 r. prowadziły działalność rolniczą.
Uczniowie klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych na zajęciach praktycznych w dniu 20.10.2020r. odwiedzili miejscową restaurację
To nazwa akcji, przypadającej na dzień 16 października, której głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.
Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych odbył się 14 października 2020 roku.
Realizacja stażu pt. Wzrost kompetencji zawodowych szansą na efektywne prowadzenie działalności gospodarczej
22 września 2020 r. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał z siedmioma beneficjentami umowy na realizację programu kształcenia zawodowego w województwie lubelskim.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej rusza z nowym projektem dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
W odpowiedzi na zaproszenie dyrektora Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych im. Odzyskania Niepodległości w Starej Kornicy 28.02.2020 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Iwony Chibowskiej i Pana Sylwestra Miłkowskiego zaprezentowali ofertę edukacyjną ZSCKR na nowy rok szkolny 2020/2021
W pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu - Bitwa na drobiowe smaki - swoje kulinarne umiejętności zaprezentowały uczennice naszej szkoły: Natalia Kościuczyk i Wiktoria Masalska z klasy III Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia