Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w LEŚNEJ PODLASKIEJ
Adres

ul. Bialska 7

21-542 - Leśna Podlaska

woj.lubelskie

tel. 83 345-00-24

email: lesna@zsckr.edu.pl

www: http://www.zsckr.edu.pl/

Nasze Wiadomości
W ramach podpisanego w 2010 roku porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej a Stowarzyszeniem Del – Alford EU z departamentu Bekes na Węgrzech, w naszej szkole gościła delegacja węgierskich nauczycieli wraz z Panem Laszlo Davidoviczem – Dyrektorem Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor, a jednocześnie Prezesem Stowarzyszenia Południowo – Wschodnie Węgry – Unia Europejska.
Akcja poboru krwi organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie odbyła się 19 marca 2019r. w Leśnej Podlaskiej.
21 marca 2019 roku w świetlicy Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej odbyły się powiatowe eliminacje XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej -Młodzież zapobiega pożarom.
16 marca 2019 r. w Ostrowi Mazowieckiej rozegrano Mistrzostwa Szkół Rolniczych w Tenisie Stołowym szkół podległych Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole odbyły się w dniach 12 – 14 marca 2019r. Ćwiczeniom duchowym przewodził O. Melchior Królik, który przybył do nas z klasztoru na Jasnej Górze. Ojciec Melchior Królik, który jest odpowiedzialny za stan Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej , opowiedział nam o cudach i łaskach jakich doświadczyli ludzie za przyczyną Matki Bożej.
Finał Wojewódzkiej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2019 organizowany przez Związek Młodzieży Wiejskiej odbył się11 marca 2019 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
W odpowiedzi na zaproszenie Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach uczniowie klas drugich i trzecich Technikum w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczycieli uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prezentowanych przez poszczególne instytuty wydziału.
Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami 3 lutego 2019 r. mieli okazję uczestniczyć w Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie.
Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczcili rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły. Obejrzeli film poświęcony życiu i działalności Wincentego Witosa, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Patrona.
Na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wzięli udział w imprezie pod nazwą: "Dzień Prezentacji Szkół". Celem spotkania, które odbyło się 6 lutego 2019 r. było przybliżenie uczniom kończącym szkołę podstawową i gimnazjum oferty szkół trzeciego etapu edukacyjnego.
Noc taka piękna!... Z błękitów patrzy gwiazd plejada, Fala gwarzy i błyska ponad tonią ciemną, Las śpi we mgle i przez sen cichą baśń powiada... Noc taka piękna!... Ach czemuż ty nie jesteś ze mną?... Bogusław Adamowicz
W dniu 25 stycznia 2019 r. w obiektach sportowych naszej szkoły odbył się Finał Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym – Licealiada.
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej na zaproszenie stacji telewizyjnej Cyfrowy Polsat wzięli udział w nagraniach programu telewizyjnego pt. Twoja twarz brzmi znajomo, które odbyły się 22 stycznia 2019r.
Uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole 20 grudnia2018 r.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia