Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w LEŚNEJ PODLASKIEJ
Adres

ul. Bialska 7

21-542 - Leśna Podlaska

woj.lubelskie

tel. 83 345-00-24

email: lesna@zsckr.edu.pl

www: http://www.zsckr.edu.pl/

Nasze Wiadomości
Studniówka to bez wątpienia dla młodych ludzi najważniejszy bal w życiu przed egzaminem maturalnym. Uczniowie klas czwartych w tą jedyną noc zapominają o nauce, by bawić się do rana. Tak też było podczas sobotniej nocy 11 stycznia 2020r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa bawili się na balu studniówkowym.
Uczeń klasy IV Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki Adrian Adamiuk uzyskał Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2019/2020.
Nasza żeńska drużyna w składzie: Wiktoria Masalska – kapitan zespołu, Małgorzata Witek – bramkarz, Natalia Kościuczyk, Natalia Grabowska, Gabriela Mirończuk, Zuzanna Witoroszczuk, Justyna Barańska i Luiza Bebko zajęła I miejsce w półfinale Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt, które odbyły się 8.01.2020 w Potoczku. Opiekunem i trenerem zespołu była pani Renata Sikora.
Uczniowie klasy I Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w czwartek, 28.11.2020r., wzięli udział w warsztatach kulinarnych, które poprowadziła pani Anna Szpura -przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich - Korniczanki. Pani Anna od wielu lat podejmuje działania na rzecz odtwarzania i promocji tradycji kulinarnych na Podlasiu.
W dniach 26 – 27 listopada 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty barmańskie pt. Ja za barem, skierowane do uczniów klas III i IV w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej po raz kolejny gościł uczniów ze Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor na Węgrzech, którzy odbywali staż zawodowy w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się już 08.11. 2019r. Szkolna społeczność wzięła udział w uroczystym apelu przygotowanym z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Aspekty bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie – konferencja naukowa pod takim tytułem odbyła się 04 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej.
W odpowiedzi na zaproszenie Zakładu Rolnictwa Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej 24.10.2019r. uczniowie klas trzeciej i czwartej Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w seminarium
W ramach podpisanego w 2010 roku porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej a Stowarzyszeniem Del – Alford EU z departamentu Bekes na Węgrzech, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej gości delegację ze stowarzyszenia Del – Alford EU z departamentu Bekes na Węgrzech wraz z Panem Laszlo Davidoviczem – Dyrektorem Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor, a jednocześnie Prezesem Stowarzyszenia Południowo – Wschodnie Węgry – Unia Europejska. Delegacja składa się z przedstawicieli Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor, nauczycieli praktycznej nauki zawodu, którzy prowadzą własne gospodarstwa i przyjmują uczniów na praktyki zawodowe oraz uczniów, którzy realizują 2-tygodniowy staż zawodowy w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.
We środę, 23 października 2019 r. odbył się etap szkolny XI Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych
Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych odbył się 14 października 2019 roku.
Uczniowie klasy maturalnej pod opieką ojca Marcina Oparcika i pani Katarzyny Sęk uczestniczyli w pielgrzymce Sandomierz – Kraków – Częstochowa w dniach 9 -11 października 2019r.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia