Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w LEŚNEJ PODLASKIEJ
Adres

ul. Bialska 7

21-542 - Leśna Podlaska

woj.lubelskie

tel. 83 345-00-24

email: lesna@zsckr.edu.pl

www: http://www.zsckr.edu.pl/

Nasze Wiadomości
Sukcesem w konkursie fotograficznym mogą pochwalić się uczennice naszej szkoły: Justyna Barańska i Natalia Grabowska, które pod opieką pani Iwony Chibowskiej wzięły udział w konkursie organizowanym w ZSCKR w Siennicy Różanej, przeznaczonym dla uczniów z województwa lubelskiego z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz ze szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Młodzież klasy I Technikum w zawodzie technik weterynarii 18.05.2021 r. uczestniczyła w zajęciach praktycznych z zakresu chowu i hodowli zwierząt oraz zootechniki w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.
Korzystając z pięknej pogody 13 wychowanków internatu pod opieką Pani Agaty Naumiuk i Pani Honoraty Godlewskiej wyjechało po lekcjach na wycieczkę rowerową.
Młodzież klasy II Technikum w zawodzie technik weterynarii 29.04.2021 r. uczestniczyła w zajęciach praktycznych z zakresu diagnostyki i zabiegów weterynaryjnych w Lecznicy Weterynaryjnej Szpital dla Koni Jarosław Karcz w Janowie Podlaskim.
Realizując swoją pasję gotowania - Natalia Grabowska, uczennica klasy II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych ZSCKR w Leśnej Podlaskiej, wzięła udział w konkursie Zero food waste– nie marnuję żywności, zorganizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.
Młodzież klasy II Technikum w zawodzie technik weterynarii w dniu 25.03.2021 r. uczestniczyła w zajęciach praktycznych z zakresu diagnostyki i zabiegów weterynaryjnych w Gabinecie Weterynaryjnym MIŁOVET w Międzyrzecu Podlaskim.
Szkolne Koło PCK przy Zespole Szkół CKR w Leśnej Podlaskiej jest organizacją, której działalność ma charakter akcyjny, opierający się na wytycznych PCK oddział w Lublinie. Głównym celem działalności koła jest kształtowanie wśród młodzieży naszej szkoły aktywnych postaw i zachowań dla dobra drugiego człowieka.
Realizując swoją pasję – fotografowanie -Dymitr Szwałek, uczeń klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, wziął udział w internetowym konkursie fotograficznym - Jesień w obiektywie - ogłoszonym przez Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej.
Nasza szkoła, odpowiadając na potrzeby lokalnego rynku pracy, już drugi rok z sukcesem kształci przyszłych techników weterynarii. W celu zapewnienia naszym uczniom efektywnej i atrakcyjnej nauki, baza do praktycznej nauki zawodu dla zawodu technik weterynarii jest systematycznie doposażana i wzbogacana o nowe pomoce dydaktyczne.
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej.
W celu podniesienia atrakcyjności kształcenia w zakresie nauk ścisłych oraz wspierania procesu dydaktycznego wzbogaciliśmy zaplecze pracowni matematyczno – fizycznej.
Uczniowie klas I Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik weterynarii oraz technik żywienia i usług gastronomicznych ZSCKR w Leśnej Podlaskiej wzięli udział w I etapie konkursu językowego The Point online II 2020/2021, który odbył się 12 lutego 2021 r.
Zaplecze dydaktyczne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej w ostatnim czasie zostało wzbogacone o nowy samochód do nauki jazdy.
Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały one nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia