Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w BYDGOSZCZY
Adres

ul. Filmowa 1

85-836 - Bydgoszcz

woj.kujawsko-pomorskie

tel. 52 372-62-65

email: zsogrodniczych@wp.pl

www: www.zsogrodniczych.edupage.org

Nasze Wiadomości
Bydgoska szkoła - jako jedna z pięciu szkół ministerialnych, była współorganizatorem tego wydarzenia.
Młodzież ZSCKR w Bydgoszczy zdobyła I, III miejsca oraz wyróżnienia w konkursie "Ucz się na Maska" zorganizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia w Bydgoszczy uroczyście obchodzi Święto Sybiraków - patronów szkoły.
Drużyna ZSCKR w Bydgoszczy, po zwycięstwie poprzedniego etapu w Bydgoszczy, rozgromiła inne drużyny w Warszawie, podczas finału! Zdobyliśmy w Warszawie 1 miejsce! Ich zaangażowanie i praca opiekuna - p. Barbary Pejki przyniosła ogromny sukces! We wrześniu uczniowie lecą do Brukseli! Brawo!
Uczniowie ZSCKR w Bydgoszczy zdobyli I miejsce w półfinale konkursu "Moja wieś w Europie. organizowanego przez Komisję Europejską, współorganizowanego przez Naszą szkołę. Patronat honorowy nad Konkursem objęli Janusz Wojciechowski, Komisarz UE ds. Rolnictwa, oraz Henryk Kowalczyk, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Nauczycielka ZSCKR w Bydgoszczy - p. Monika Grabowska jest w w gronie Laureatów Konkursu "Zawodowiec Roku 2022" .
Naszym przewodnikiem był dr hab. Jarosław Sobolewski, który w naszej szkole prowadzi praktyki z przedmiotów weterynaryjnych.
Uczniowie ZSCKR w Bydgoszczy zajęli 2 miejsce w konkursie pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Nasza szkoła została wyróżniona za owocną współpracę z Politechniką Bydgoską.
Podczas akademii podkreślono zasługi Ignacego Paderewskiego - ikony niepodległości.
ZSCKR w Bydgoszczy uczestniczy w wielu wydarzeniach dydaktycznych oferowanych przez Politechnikę Bydgoską.
Po przerwie spowodowanej pandemią klasy pierwsze wróciły do rywalizacji o Puchar Dyrektora ZSCKR w Bydgoszczy.
19 września w ZSCKR w Bydgoszczy odbyła się uroczystość z okazji kolejnej rocznicy deportacji Polaków na Syberię
Uczennice Naszej szkoły zdobyły wysokie miejsca w Ogólnopolskich Zawodach w ujeżdżaniu dla Młodzieży Szkół Rolniczych.
Bydgoskie ZSCKR włączyło się do obchodów tego wyjątkowego dnia.
Nasze Video

…to hasło obchodzonego 7 kwietnia, tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia. Szkolny Zespół Promocji ds. Zdrowia, w ciągu minionego tygodnia, starał się zwrócić uwagę uczniów na podejście do zdrowia, czynniki warunkujące zdrowie oraz zachęcał do refleksji jaki i wielu aktywności na rzecz zdrowia swojego, oraz naszego wspólnego.

Film promocyjny na I Turniej o Nagrodę JM Rektora Politechniki Bydgoskiej im. J. I. Śniadeckich.

#jesiennywarmup w ZSCKR.

Za oknami już jesień, ale to nie powód żeby rezygnować z aktywności fizycznej, dlatego zachęcamy was do codziennych ćwiczeń. Pamiętajcie, że żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu, dlatego nie zwlekajcie i koniecznie zróbcie coś dla swojego zdrowia. Biegajcie, idźcie na łyżwy, ćwiczcie na WF-ie… No i pamiętajcie o rozgrzewce! „Konkurs organizowany przez Społeczność SKS i jej Ambasadorkę, Annę Lewandowską.

9️ kwietnia 2019 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym odbył się finał „Międzywojewódzkiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV" Organizatorami Festiwalu byli Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne. Wydarzenie objął honorowym patronatem Główny Inspektor Sanitarny Pan Jarosław Pinkas, Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni “PLUS” EKO “Szkoła Życia” w Wandzinie oraz Gdyńskie Centrum Filmowe. Patronat medialny sprawowało Radio Gdańsk. Jury w składzie Tomasz Kiliński, Katarzyna Waluszko, Magdalena Jacoń, Paweł Woźniakowski wyłoniło laureatów. Pierwsze miejsce zajął miejsce: film pt. „Każda decyzja ma znaczenie”, przygotowany prze z Uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy.

Materiał filmowy z jasełek szkolnych oraz wigilii, które miały miejsce 21 grudnia 2018 r.  w ZSCKR w Bydgoszczy.

Lekcja historii połączona z manewrami na bydgoskim ASG  - fabryki amunicji z czasów II wojny światowej.

Film promocyjny ZSCKR przygotowany we współpracy z szkolną telewizją "Ajpitv" działającą przy ZSE w Bydgoszczy.

We wrześniu rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwszym punktem programu obchodów była zorganizowana wycieczka o charakterze historyczno- krajoznawczym do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Nasze Zdjęcia