Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. dr Jana Dzierżona w BOGDAŃCZOWICACH
Adres

Bogdańczowice 1A

46-233 - Bąków

woj.opolskie

tel. 77 413-18-04

email: sekretariat@zsckrbogdanczowice.pl

www: www.zsckrbogdanczowice.pl

Nasze Wiadomości
W szkole w Bogdańczowicach rozpoczęła się budowa nowoczesnej hali do zajęć praktycznych.
13 miejsce w województwie opolskim w Rankingu Wojewódzkim Techników 2023 miesięcznika edukacyjnego "Perspektywy"
Mistrzem Polski szkół rolniczych w halowej piłce nożnej jest drużyna Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach.
I miejsce dla Maximiliana Barona i II miejsce dla Mateusza Wyrwich w Ogólnopolskim Konkursie Języków Obcych w kategorii - język niemiecki.
Na zaproszenie Uniwersytetu brali udział w wykładach i laboratoriach. Tematem przewodnim była genetyka w produkcji rolniczej.
Uczennice ZSCKR w Bogdańczowicach, a jednocześnie piłkarki ULKS w Bogdańczowicach zdobyły I miejsce w Półfinałowych Rozgrywkach Piłki Nożnej Dziewcząt w Strzelcach Opolskich oraz III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziesięcioosobowej kategorii dziewcząt w Opolu.
Nasze Video

Centrum Rolnictwa Precyzyjnego to nowoczesny obiekt przeznaczony dla uczniów, którzy chcą rozwijać umiejętności praktyczne w zawodach:

- technik mechanizacji rolnictwa,

- technik rolnik,

- technik architektury krajobrazu.

Wielofunkcyjna hala ma ponad 1000 m2 powierzchni edukacyjnej i konferencyjno-egzaminacyjnej. Składa się z kilku segmentów tematycznych: moduł egzaminacyjny, moduł do agregacji maszyn rolniczych, moduł do obróbki i skrawania oraz warsztat mechaniczny. Sale dydaktyczne są wyposażone w symulatory maszyn rolniczych, między innymi rozsiewacz nawozów i opryskiwacz polowy. Urządzenia są wyposażone w system ISOBUS, czyli najnowocześniejszy system stosowany w rolnictwie precyzyjnym.

Kierunek technik hodowca koni: policja konna w Zespole Szkół w Bogdańczowicach.

Nasze Zdjęcia