Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w NOWOSIELCACH
Adres

ul. Heleny Gniewosz 160

38-530 - Zarszyn

woj.podkarpackie

tel. 13 465 39 80

email: sekretariat@zsckr-nowosielce.pl

www: www.zsckr-nowosielce.pl

Nasze Wiadomości
W dniu 24 maja 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie koło Kętrzyna odbyła się ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego Smaki Wsi. Do walki o statuetkę Złotej Patelni przystąpiło 18 szkolnych drużyn z całej Polski. Tematem zmagań tegorocznej edycji konkursu były Podroby na polskim stole.
14 maja 2019 r w ZS CKR w Nowosielcach odbył się konkursu gastronomiczny Mini Chef Cook. Tematem przewodnim zmagań uczestników były: Tradycyjne smaki podkarpackiej kuchni – Desery na Dworskim Stole. Konkurs współorganizowany był z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa – OT w Rzeszowie. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Ekologicznych Polska Ekologia. Konkurs był pod honorowym patronatem przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Konkurs polegał na przygotowaniu w ciągu 1 godziny wybranego deseru, typowego dla regionu podkarpackiego i przygotowanego z rodzimych surowców. Po trudnych i burzliwych obradach jury konkursowe ogłosiło wyniki.
W dniu 21 maja 2019 r. na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie wszystkich uczniów klas pierwszych ZS CKR w Nowosielcach z funkcjonariuszem Straży Miejskiej Miasta Sanoka.
Dnia 30. 04. 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zasobach i Źródłach Energii Odnawialnej.
Dnia 12 kwietnia 2019 roku odbył się II etap V Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej w Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Olimpiada odbyła się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, wzięło w niej udział 47 najlepszych uczestników wyłonionych w etapie szkolnym.
W dniu 26 marca 2019 na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie wszystkich uczniów klas drugich i trzecich technikum z funkcjonariuszem Straży Miejskiej Miasta Sanoka.
W dniach 20 – 23 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte. Z dumą informujemy, że odwiedziło nas w tym czasie blisko 800 gimnazjalistów i ósmoklasistów wraz z opiekunami.
W dniach 17 i 18 stycznia wszystkie klasy IV technikum (IV BTR, IV FTH, IV LTP, IV PT) ZS CKR w Nowosielcach wzięły udział w dwudniowych warsztatach edukacyjnych z zakresu doradztwa zawodowego w Młodzieżowym Centrum Kariery w Sanoku.
W dniu 04. 01. 2018 roku w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku odbyła się liecealiada w piłce siatkowej chłopców z powiatu sanockiego. Do turnieju zgłosiło się 7 szkół, które zostały podzielone na 2 grupy: 3 i 4 drużynowe. Drużyna z Nowosielec znalazła się w grupie z: ZS nr 3, ZS nr 2, ZS nr 5.
W dniu 19 grudnia Katarzyna Giebułtowska uczennica trzeciej klasy Technikum Weterynarii uczestniczyła w uroczystości wręczenia dyplomów stypendysty Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. MRiRW zorganizowało Narodową Wystawę Rolniczą, która odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zaproszenie do udziału i zaprezentowania się otrzymały wszystkie szkoły rolnicze prowadzone przez organizatora. Swoje osiągnięcia przedstawiły również koła gospodyń wiejskich, organizacje branżowe i gospodarstwa agroturystyczne. Nie zabrakło też instytucji państwowych: urzędy marszałkowskie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Podczas wystawy odbywały się liczne degustacje i pokazy kulinarne.
Tradycyjnie pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty.
W krośnieńskim oddziale Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, w czwartek, 12 kwietnia br., odbył się tegoroczny konkurs biblijny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia