Targi i Pokazy

W niedzielę 30 czerwca 2019 r. w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznego w Kłóbce, odbył się festyn folklorystyczny z cyklu Z życia dawnej wsi pt. Romantyczna Kłóbka z Marią Wodzińską i Chopinem w tle. Tematem imprezy była 200. rocznica urodzin Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej oraz 170. rocznica śmierci Fryderyka Chopina. Z tej okazji Zespół Folklorystyczny Marynia zaprezentował widowisko Wokół szarej godziny, oparte na korespondencji kompozytora do rodziny Wodzińskich oraz utworach dedykowanych Marii.
Jak co roku w Stacji Hodowli Roślin w Strzelcach odbyła się prezentacja nowych zbóż i nie tylko, wyprodukowanych przez tę firmę. Wstęp na pokazy był darmowy, więc przybyło bardzo dużo rolników oraz przedstawicieli branży rolniczej związanej z produkcją roślinną
Dnia 9 czerwca 2019 r. mieszkańcy Kujaw wsch. po raz szósty mogli uczestniczyć w organizowanym przez samorządowców ,,Święcie Mleka". Na imprezie nie zabrakło atrakcji takich jak: konkursy, wystawa pojazdów militarnych i degustacji potraw regionalnych. Były również konkursy dojenia krowy i picia mleka.
Uczniowie ZS CKR w Kowalu dnia 24 maja 2019 r. uczestniczyli w szkoleniu, które odbyło się w ZS CKR w Zduńskiej Dąbrowie.
W dniu 23 maja 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu wraz z dyrektorem Andrzejem Zdrojewskim i nauczycielem Krzysztofem Kordyl uczestniczyli w Międzynarodowy Dniu Rzepaku, który zorganizowany został w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
W dniu 29 marca 2019 r. młodzież z klasy I i II TMRiA, II BS wraz z opiekunami zostali zaproszeni na dni otwarte do firmy JOSKIN w Trzciance.
Na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wzięli udział w imprezie pod nazwą: "Dzień Prezentacji Szkół". Celem spotkania, które odbyło się 6 lutego 2019 r. było przybliżenie uczniom kończącym szkołę podstawową i gimnazjum oferty szkół trzeciego etapu edukacyjnego.
Dnia 16 grudnia 2018 r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Kruszynie odbyła się XX Powiatowa Wystawa pn. Stoły Wigilijne na Kujawach. Na spotkaniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe we Włocławku i Urząd Gminy Włocławek pojawiło się kilkadziesiąt instalacji, które wykonane były przez reprezentacje gmin, szkół i organizacji działających w naszym regionie.
Uczniowie naszej szkoły mają okazję obejrzenia wystawy pn. Młyny, cukrownie, spółdzielnie. Historia u podstaw na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej, która eksponowana jest w Szkolnej Izbie Tradycji. Została ona przygotowana przez pracowników i wolontariuszy Fundacji Ari, Ari, a także wicedyrektora naszej szkoły Arkadiusza Ciechalskiego. Celem projektu było przypomnienie szerszemu gronu mieszkańców regionu historią dawnych inicjatyw gospodarczych zrealizowanych na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej, takich jak młyny, cukrownie, fabryki, dworce, które obecnie już nie funkcjonują (lub egzystują tylko w ograniczonym zakresie) i często popadają w stan ciężkiej ruiny.
Nasza szkoła w dniach 30.11.2018 - 02.12.2018 r. uczestniczyła w Narodowej Wystawie Rolniczej zorganizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i pokazała tradycję rodzimej wsi oraz współczesne osiągnięcia agrotechniki. W otwarciu Wystawy udział wziął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Prezydent podkreślił rolę, jaką odegrali mieszkańcy wsi w naszej historii oraz ich wpływ na rozwój gospodarczy. Na Wystawie gościło ponad 200 wystawców. Byli wśród nich producenci i przetwórcy rolni, organizacje branżowe, gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich, instytuty badawcze, uniwersytety przyrodnicze, szkoły rolnicze i muzea.
Na największych z branży ogrodniczej w województwie śląskim targach będą się prezentować gospodarstwa ogrodnicze produkujące rośliny - drzewa, krzewy i ozdobne, rośliny pokojowe, na balkony i do ogrodów, rośliny jednoroczne i wieloletnie, rozsady kwiatów, warzyw i ziół.