Aktualności

Uczniowie z ZS CKR w Kowalu mają świetne tradycje związane z osiągnieciami w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. W tym roku także postanowili złapać giełdowego byka za rogi, dlatego też od 5.11.2018 r. do 11.01.2019 r. brali w niej udział.
30 stycznia 2019 r. po raz piętnasty wręczono stypendia naukowe, twórcze i artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego na rok szkolny 2018/2019.
W sobotę 2 lutego br. duża sala OSP w Kowalu wypełniła się tegorocznymi maturzystami Zespołu Szkół CKR. Nim jednak rozpoczęła się wielogodzinna zabawa na parkiecie, osoby zgromadzone w sali bankietowej wzięły udział w oficjalnym rozpoczęciu balu. Najserdeczniejsze życzenia młodzieży złożyli dyrektor szkoły - Andrzej Zdrojewski, przewodnicząca rady rodziców - Agnieszka Dybowska, uczniowie klas trzecich oraz burmistrz miasta Kowal - Eugeniusz Gołembiewski.
W dniu 21 grudnia 2018 r. w szkolnej auli odbyły się jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez młodzież pod okiem opiekunów p. Barbary Stannej oraz ks. Sylwestra Malczyka. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku...
Młodzież ze szkoły w Golądkowie podczas ferii uczestniczy w zajęciach organizowanych w ramach projektu "Atrakcyjni na rynku pracy" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
W dniach 17 i 18 stycznia wszystkie klasy IV technikum (IV BTR, IV FTH, IV LTP, IV PT) ZS CKR w Nowosielcach wzięły udział w dwudniowych warsztatach edukacyjnych z zakresu doradztwa zawodowego w Młodzieżowym Centrum Kariery w Sanoku.
W dniach 15.04 – 28.04.2018 roku grupa siedemnastu uczniów i dwóch nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie wzięła udział w projekcie zrealizowanym ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+.
Nasza szkoła już po raz drugi może poszczycić się tytułem Srebrnej Szkoły.
Noc taka piękna!... Z błękitów patrzy gwiazd plejada, Fala gwarzy i błyska ponad tonią ciemną, Las śpi we mgle i przez sen cichą baśń powiada... Noc taka piękna!... Ach czemuż ty nie jesteś ze mną?... Bogusław Adamowicz
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej na zaproszenie stacji telewizyjnej Cyfrowy Polsat wzięli udział w nagraniach programu telewizyjnego pt. Twoja twarz brzmi znajomo, które odbyły się 22 stycznia 2019r.