Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w MARSZEWIE
Adres

Marszew 22

63-300 - Pleszew

woj.wielkopolskie

tel. 62 742 13 61

email: szkola@marszew.pl

www: www.marszew.pl

Nasze Wiadomości
Julia Sójka z kl. III technikum w zawodzie technik weterynarii wzięła udział w ogólnopolskim konkursie poezji..
W tym roku, podobnie jak cała Polska, czytaliśmy Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej, młodopolski dramat naturalistyczny...
Świetny wynik osiągnęli uczniowie z klasy IV Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. 10 marca 2020 r. do Ostrowa Wielkopolskiego przybyli uczniowie z całej wielkopolski, którzy są pasjonatami dziedziny z wielką przyszłością – odnawialnych źródeł energii.
Dnia 3 marca 2020r. odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Piłce Siatkowej Chłopców w Nietążkowie. Naszą szkołę reprezentowali : Tomasz Łączniak, Bartłomiej Wilkosz, Łukasz Kasprzak, Kacper Durczak, Roch Nowicki, Jakub Wojtaszczyk, Adrian Zagawa, Paweł Robaszyński oraz Cezary Glinkowki, Damian Barański, Marcin Skrzypczak, Marek Robaszyński, Krystian Abramowicz.
Uczniowie technikum technologii żywności brali udział w największych w Polsce targach branży cukierniczej i lodziarskiej EXPO SWEET 2020. Do stolicy przyjechały największe firmy oferujące maszyny i surowce dla cukierników, piekarzy, lodziarzy, a także właścicieli kawiarni i restauracji. Na licznych stoiskach wystawcy prezentowali przepiękne ciasta, ciasteczka, lody i desery. Dzięki degustacjom młodzież odkrywała wyśmienite, często niekonwencjonalne i wyrafinowane smaki z różnych stron świata.
Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie był gospodarzem tegorocznego finału wojewódzkiego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Organizatorem konkursu był Związek Młodzieży Wiejskiej. W olimpiadzie wzięło udział ponad 40 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Grześkowiak, Jakub Kasołka, Bartosz Andersz oraz Bartłomiej Wilkosz z 3 i 4 klasy w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
Wielkopolska Izba Rolnicza, wspólnie z partnerami instytucjonalnymi i społecznymi oraz pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, zorganizowała w murach naszej szkoły spotkanie dla rolników pod nazwą "Wielkopolskie Fora Rolnicze". Podczas forum rozmawiano na aktualne tematy, o sytuacji rolnictwa.
W marcu tego roku rusza giełda obrotu towarami rolno-spożywczymi, której celem jest utworzenie giełdowego rynku rolnego, platformy handlu umożliwiającej uczestnikom rynku rolno-spożywczego zawieranie kontraktów typu SPOT, a w dalszej perspektywie kontraktów terminowych. W dniu 11 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne przygotowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Marszewie na temat projektu w którym uczestniczyli uczniowie oraz producenci rolni.
"Wspólnie dla wielkopolskiej wsi" to cykl spotkań informacyjnych dla rolników i mieszkańców wsi, który organizowany jest już po raz czwarty na terenie województwa wielkopolskiego pod patronem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka.
Uprawa roli w zmieniającym się klimacie to temat wykładu dr hab. inż. Tomasza Piechoty, pracownika i wykładowcy Katedry Agronomii UP w Poznaniu, którego mieliśmy przyjemność gościć we wtorek 21.01.2020 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie.
Mechanizatorzy rolnictwa wzięli udział w największych targach maszyn i urządzeń rolniczych oraz środków do produkcji rolniczej. Mieli okazję zapoznać się z nowinkami technicznymi. Cieszy nas fakt, że wśród wystawców mogliśmy spotkać absolwentów naszej szkoły, z którymi mogliśmy wymienić się nie tylko wspomnieniami ze szkolnych lat, ale także informacjami z branży rolniczej.
Święto Trzech Króli dla Happy Marszew Band to kolejny sukces. Wspólnie z chórem dziewczęcym prowadzonym przy kościele w Górznie przez Emilię Popłonek dali świetny koncert. Tamtejsza świątynia wypełniona była po brzegi, ale słuchacze dzielnie stali przez cały, prawie godzinny występ!
Kształcenie zawodowe na najwyższym poziomie to zadanie dla szkół. Jednak, aby było ono pełne i oferowało szereg zajęć praktycznych potrzebują one wsparcia firm z branży. Dlatego właśnie zostało podpisane uroczyste porozumienie o współpracy pomiędzy firmą Rolserwis S.A. reprezentowaną przez pana Artura Śmiłowskiego, firmą Zetor Polska Sp. z o.o. reprezentowaną przez pana Grzegorza Kempińskiego a Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego – reprezentowanym przez panią dyrektor Grażynę Borkowską.
W dniu 6 grudnia podczas Zgromadzenia Ogólnego Wielkopolskiej Platformy Wodorowej w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie " Energia mojej przyszłości – Wielkopolska 2050". Naszą szkołę z sukcesem reprezentowały dwie grupy z klasy czwartej Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. Pomysły uczniów na wykorzystanie wodoru jako paliwa przyszłości zostały bardzo wysoko ocenione.
Uczniowie naszej szkoły w obecnym roku szkolnym mieli okazję uczestniczyć w praktykach zagranicznych, które odbyły się w okolicach miasta powiatowego Westerstede. Projekt ten jest realizowany, dzięki współpracy naszej szkoły z miastem Westerstede. Uczniowie mieli możliwość zdobyć cenne umiejętności i doświadczenie pracując w nowoczesnych gospodarstwach rolnych, nastawionych na produkcję mleka oraz wytwarzanie energii w biogazowniach.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia