Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE
Adres

Zduńska Dąbrowa 64

99-440 - Zduny

woj.łódzkie

tel. 46 838-74-95

email: szkola@zspzd-technikum.pl

www: www.zspzd-technikum.pl

Nasze Wiadomości
29 kwietnia 2019 roku w ramach projektu NAUCZANIE ROLNICZE XXI WIEKU – absolwent na rynku pracy współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 rozpoczęły się dla uczestników projektu spotkania z pracodawcami reprezentującymi zawody zgodne z kierunkami kształcenia w naszej szkole. Pierwsze spotkania zostały zrealizowane dla młodzieży uczącej się na kierunku technik weterynarii.
26 kwietnia 2019 r. był pamiętnym dniem dla naszych tegorocznych absolwentów. Po czteroletnim okresie pracy i nauki przyszedł czas na opuszczenie szkolnych murów, kończąc tym samym kolejny etap edukacji. W wydarzeniu wzięli udział tegoroczni maturzyści, ich młodsi koledzy, grono pedagogiczne, rodzice.
W ramach profilaktyki zdrowotnej, 01.04.2019 r. dla klas pierwszych i drugich Technikum odbyła się prelekcja nt. Zasad prawidłowego odżywiania się młodzieży. Wygłosiła ją Pani Dietetyk Justyna Wójcik-Bogacz prowadząca Gabinet Projekt Zdrowie w Łowiczu.
9 kwietnia 2019 roku, uczniowie klas trzecich z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie odwiedzili łowicką jednostkę penitencjarną w celu uczestnictwa w warsztatach terapeutycznych ze skazanymi, przebywającymi w Zakładzie Karnym.
4 kwietnia 2019 roku odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Indeks dla dla Rolnika organizowana przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy.
22 marca 2019 roku grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wybrała się na Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days, które zorganizowano w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie.
21 marca 2019 r. w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas pierwszych. Zajęcia warsztatowe prowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie Górnym.
14 marca 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbył się II Etap Siódmego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół średnich pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UŁ. W konkursie wzięło udział 92 uczniów ze szkół średnich województwa łódzkiego.
14 marca 2019 r uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Warszawy. Program przewidywał wizytę na Powązkach Wojskowych, zwiedzanie Belwederu, Łazienek Królewskich oraz Sejmu RP.
13 marca 2019 roku w Auli Czerwonej Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
11 marca w Łódzkim Domu Kultury obchodzony był Dzień Sołtysa. Z tej okazji, na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego województwa łódzkiego, uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie przedstawili część artystyczną.
7 marca 2019 roku w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyły się zawody okręgowe XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości – nowoczesnego projektu o społecznym i pro-przedsiębiorczym charakterze. Natalia Kawecka z klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii pokonując wielu konkurentów, zakwalifikowała się do II etapu olimpiady i znalazła się wśród najlepszych olimpijczyków okręgu katowickiego obejmującego trzy województwa: śląskie, łódzkie i świętokrzyskie.
3 marca bieżącego roku po raz pierwszy w historii odbył się w gminie Zduny bieg upamiętniający Żołnierzy Wyklętych pod znamiennym hasłem Tropem Wilczym. Inicjatorem tego niezwykle ważnego pod względem edukacyjnym przedsięwzięcia, objętego honorowym patronatem wójta Krzysztofa Skowrońskiego był pan Marcin Wójcik nauczyciel ze szkoły w Zduńskiej Dąbrowie.
W klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie zajął I miejsce w kategorii szkół rolniczych w województwie łódzkim. Spośród uczniów szkól ponadgimnazjalnych biorących udział w Olimpiadzie najlepszy wynik uzyskał Damian Olejniczak z klasy III Technikum Rolniczego, który zajął II miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Warto podkreślić, że w olimpiadzie biorą też udział studenci wyższych uczelni oraz rolnicy posiadający duże doświadczenie.
17 lutego, po 4 miesiącach piłkarskich zmagań, zakończyły się rozgrywki III Łowickiej Ligi Futsalu, w których uczestniczyła drużyna ZSCKR Zduńska Dąbrowa.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia